Jak na malou zahradu k maximálnímu využití

Malé zahrady nemusí být na škodu, pokud víte, jak je využít. Ať už jde o zahrady ve městě nebo ty, které máte k rodinnému domu, je potřeba je umět využít. Jedině tak dojdete ke spokojenému výsledku. Jestliže nevíte, jak s malou zahradou naložit, nechejte to na nás. Poradíme vám, co je dobré pěstovat a na co se zaměřit. Ideální je, abyste se zaměřili převážně na ovoce a zeleninu, protože to jediné dává smysl. Teprve poté se můžete zorientovat v bylinkách, pomocí kterých doplníte zbývající prostory malé zahrady. Více vám povíme níže.


Využijte malou zahradu ve svůj prospěch

Na klasické rostliny nyní zapomeňte. Své úsilí a čas věnujte ovoci a zelenině. To dává smysl. Zahradu si rozdělte a zasaďte důležitou zeleninu a poté i ovoce. Na malou zahradu se vám vleze pouze jeden, maximálně dva ovocné stromy? Nevadí, ovoce není jen o stromech. Je možné se zaměřit i na keře. I ty plodí určité druhy ovoce. U zeleniny máte výběr jednodušší. Pěstovat můžete od rajčat, přes okurky až po jiné plody zeleniny. To už bude záviset na vás. Využijte každý centimetr plochy.

Udělejte si uličky z kamenů

Jako dekorací využijte kameny. Určitě není dobré mít po celé ploše ovoce a zeleninu. Musíte mezi těmito plody bez problému chodit. K tomu vám poslouží cestičky z kamenů. Tyto kameny budou sloužit k tomu, abyste mohli chodit mezi záhony, ať už půjde o ovoce nebo zeleninu. Kromě toho bude vaše zahrada o to krásnější. Kameny ji tak nějak zkrášlí. Dále lze malou zahradu zkrášlit pomocí led světel. Ty můžete umístit podél stezky z kamenů, kterou jste vyrobili. Budete tak moct navštívit vaše místa i ve večerních hodinách, bez toho, aniž byste si s sebou museli brát baterku.

Na závěr až bylinky a dekorace

Až na samotném konci je možné uvažovat nad bylinkami. Ano, jsou zdravé, ale je důležité mít na své zahradě zeleninu a ovoce. To je základem každé zahrady číslo jedna. Vše je možné a vymlouvat se, že máte malou zahradu zde není na místě. Stačí se jen zaměřit na to, co je pro vás důležité, budeme-li se bavit o zahradě. Jakmile máte vyřešené bylinky, posuňte se o další krok směrem dopředu. Tím jsou dekorace. S nimi to ale nepřehánějte, protože na malé zahradě bude velké množství dekorací vypadat opravdu špatně.

Jak na dekorace u malých zahrad?

V první řadě je důležité umět si vybrat vhodné dekorace, které se hodí pro malé zahrady. Rozhodně by nemělo jít o příliš velké dekorace, které nebudou vypadat na malých prostorách hezky. Jak bylo naznačováno v předchozím odstavci, s množstvím to rovněž nepřehánějte. Ideální počet dekorací na malých zahradách se pohybuje v rozmezí od 1 do 3. Jedině tak zajistíte zahradu maximální možnou krásu. Mimo jiné se tak budete moct zaměřit na ovoce, zeleninu a bylinky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..