Jak upravit zahradu, aby byla vhodná a bezpečná pro psa

Máte – li pejska, ideální pohled na něj je, jak skotačí na zahradě. Než tak ale učiníte, zkontrolujte, zda je uzpůsobená pro potřeby zvířete. Není potřeba žádných speciálních úprav, vše totiž vyhovuje i lidem.


Úpravy zahrady

Vhodná je cirkulující voda, přičemž fontánka nemusí být drahá. Chcete – li svému psímu miláčkovi dopřát luxus, pořiďte mu jezírko. Mějte na paměti, že pes se musí dostat nejen do něj, ale i ven. Tudíž je vhodné, aby se břehy svažovaly jen mírně a nebyly příliš vysoké ani kolmé. Důležitá je bezpečnost – můžete ohradit část zahrady, kde se bude pes pohybovat.

Pokud pořizujete oplocení kolem celé zahrady, pohlídejte, aby otvory nebyly příliš velké a zvíře jimi neprostrčilo hlavu. Pokud má být zvíře na zahradě po většinu roku, je důležité, aby mělo své „bydlení“ – boudu se stinnou terasou, která jej ochrání před horkými, letními paprsky a kam se bude moci schovat v případě deštivého počasí. Dávejte pozor na toxiny – některé druhy běžně rozšířených rostlin jsou pro psy jedovaté, jsou to především azalky, lilie a chryzantémy.

Pozor dejte i na nástrahy proti hadům, kunám nebo krysám

Dopřejte mu prostor na hraní, pes potřebuje pohyb, a pokud mu dáte dostatek prostoru, unaví se a nebude zlobit. Znuděný pes totiž nevěstí nic dobrého. Pro doplňky volte vhodné materiály. Žádná část zahrady by se na sluníčku neměla nebezpečně rozpalovat, povrchové úpravy by měly umožnit chůzi naboso, pozor aby nic neulpívalo na nohách, či případně mohlo uvíznout v psích tlapkách.

Neublíží mulčovací štěpka nebo kůra. Velmi dobře plní svůj úkol i beton, cihly, světlá dlažba nebo oblázky. Pes je zvíře zvídavé, rád pozoruje dění ve svém okolí, určitě ho potěšíte nějakým vyvýšeným sezením, například v podobě většího plochého kamene, který umístíte na zahradě. Nabídněte psovi značkovací kameny, zabráníte tak potížím se značkováním na nechtěných místech. Vysledujte, v kterých místech pes značkuje svůj revír a tam umístěte přiměřeně velké kameny, dřevěné špalky či pařezy a vhodně je zakomponujte do prostředí.

Možná si ani netroufáte přiznat, jak blahodárně na vás působí čas strávený ve společnosti psa. Jeho nadšený výraz bývá zpravidla to první, co vás doma vítá. Dopřejte mu tedy klidnou a bezpečnou zahradu pro čas, který tráví čekáním na vás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..