Suché maliny

Letos ještě nebylo takové sucho, aby začaly usychat rostliny, zejména když je máme mulčované jehličím z vánočních stromků a senem. Ze šťavnatých malin se v průběhu několika dní staly sušenky, doslova ze šťávy vycucané torza plodů. Na zaplakání. Dal jsem si tu námahu a věnoval problému trochu času, nakonec mě ale zjištění přímo šokovalo. V sousedství dva včelaři chovají včely medonosné, ale zřejmě minimálně jeden to nedělá dost dobře.


Počkal jsem si, abych zjistil škodnou a vyfotografoval jsem víckrát včely! Včely z úlů chodí na maliny a vycucávají je ze šťávy. Buď jim chybí sladkost, protože med jim někdo vybral (nepřiměřené moc) z úlů, anebo jim chybí voda, protože se někdo o ně nestará dost dobře.

Včely jsou dobré opylovače, ale včely medonosné nejsou jedinými opylovači. Sice nám média občas připomenou, že po vyhynutí poslední včely má lidstvo tři roky, ale není to pravda, je to demagogie a strašení. V přírodě je dost dalších výkonných a spolehlivých opylovačů, to jen nenažraní včelaři mordují včelstva, aby vytěžili co nejvíce medu na prodej. Skutečně seriózních včelařů, kterým jde o přírodu a včely je jako šafránu.

Pro naše divoké včely, čmeláky a další hmyz, který chováme na našich květových loukách, máme připravené pítka a pravidelně do nich doplňujeme vodu na různých místech. Ale jsem jediný, kterému přijde divné, že bych měl chovat a napájet cizí včely?

Další maliny nám už nesežerou. Sníme je my anebo z nich uděláme zavřeniny. Tedy sníme je později.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..