Články označené jako automatika

Moderní rodinný dům je o funkčnosti i vzhledu

Pokud přemýšlíte nad postavením vlastního rodinného domu, měli byste se zaměřit na několik jednoduchých pravidel. Doba technologií a modernizace se neustále vyvíjí dopředu, takže co bylo moderní před třemi lety, už nebude moderní nyní. Jestliže chcete dosáhnout moderního bydlení, a to po všech stránkách, ať už se to týká ekologie nebo vzhledu, následujte nás. Seznámíme vás s věcmi, které byste u rodinného domu mít neměli. V opačném případě vás následné opravy mohou vyjít zbytečně draho. Přemýšlet už musíte před samotnou stavbou, aby vše dopadlo podle vašich představ.

Pokračování článku

Vánoční osvětlení

Pomalu se blíží čas, kdy se téměř každé okno domů rozsvítí pestrými barvami blikajících světýlek. Při návratu domů z práce nebo z večerních nákupů budeme pozorovat, jak se které okno barevně mění a dotváří předsváteční atmosféru a hodnotit, které se nám líbí nejvíce. V této virtuální soutěži můžete zabojovat i vy. Stačí namontovat vaše Vánoční osvětlení.

Pokračování článku

Obrana před žlutým trávníkem? Pořiďte si kvalitní závlahový systém

Nejméně 600 milimetrů vody na metr čtvereční potřebují trávníky v době vegetačního období, tedy od jara do podzimu. Jenže loni napršela od ledna do září jen polovina obvyklého průměru. Trávníky tak pořádně trpěly.
 


Tráv...

Pokračování článku

Rolety pro váš dům na noc i den

Pokud si myslíte, že rolety se na oknech používají pouze večer a v noci, aby chránili vaše soukromí po rozsvícení světla v domě, ukážeme vám, že rolety mají i jiné využití a vhodné jsou pro využití i přes den. Vyrábějí se z různých materiálů a kromě čistě účelového využití mají i estetickou funkci. Záleží jen na vás, který typ rolet si pro svůj dům vyberete.

 

Čas...

Pokračování článku

Předokenní žaluzie pro příjemnou pohodu

Máme rádi světlé místnosti s velkými okny, ale ve dnech plných slunce, jako vládnou v těchto dnech, bychom uvítali méně sluníčka a tím i méně tepla v domě. Většina domů, která mají vyměněná stará okna za nová,a nebo byla dokončena v nedávné době, disponují okenními žaluziemi uvnitř domu. Jsou skvělé pro regulaci světla v domě, ale málo účinné proti letnímu teplu ze slunce. Pro takovéto stínění doporučujeme venkovní žaluzie.

Pokračování článku

Rok trávníku

Trávník, využívaný na hraní nebo sladké lenošení, stačí jen pravidelné kosit. Hezký okrasný trávník si však vyžaduje důkladnou péči. V období od listopadu do března s trávníkem nemáme moc starostí. Pokud se objeví krtince, stačí je jen zahrabat, aby na zelené ploše nezůstala roztlačená hlína.

Pokračování článku

Automatické závlahy

Pokud máte svůj dům, toužíte aby se vám v něm dobře bydlelo a aby jeho okolí bylo pěkné a pomáhalo vám při relaxaci. Ne každý chce mít na každém volném kousku rajčata a mrkev. Ale i trávník není „zadarmo“ a vyžaduje jistou péči, aby dobře vypadal a dlouho vydržel.


Nejčastější...

Pokračování článku