Obrana před žlutým trávníkem? Pořiďte si kvalitní závlahový systém

Nejméně 600 milimetrů vody na metr čtvereční potřebují trávníky v době vegetačního období, tedy od jara do podzimu. Jenže loni napršela od ledna do září jen polovina obvyklého průměru. Trávníky tak pořádně trpěly.
 


Trávě nepomohl ani deštivý podzim

V důsledku nedostatku vody půda praskala a tráva žloutla. Její stav nezachránily ani intenzivní podzimní deště. Vyschlá půda totiž nestačila vodu nasát. Většina jí tak hned odtekla.

Ani předpovědi pro další roky nevypadají pro trávníky příznivě. Vše totiž nasvědčuje tomu, že pršet bude čím dál méně. Počasí v naší zemi se tak čím dál více bude podobat tomu středomořskému.

Stav trávníku zkonzultujte s odborníkem

Jenže právě teplé počasí a nedostatek vody je podle odborníků hlavní příčina špatných stavů trávníků. Kromě toho zeleným plochám nesvědčí ani špatně nastavený závlahový systém.

flowers

Zjistit, proč přesně je váš trávník ve špatném stavu, je ale poměrně náročné. Jako laici totiž obvykle nemáte potřebné znalosti na to, abyste situaci správně vyhodnotili. Vyplatí se proto obrátit na odborníky, kteří vám s diagnostikou pomůžou.

Například experti z firmy Toro závlahy vám poradí v těchto 3 bodech:

– Navrhnou nejlepší způsob řešení špatného stavu vašeho trávníku.

Doporučí vám materiál a vybavení, které budete potřebovat na úpravu trávníku.

– Spojí vás s odborníky, kteří vám závlahový systém správně nainstalují.

garden

Závlahový systém pro zelený trávník

Pokud nechcete, aby váš trávník trpěl a vy ho museli za pár let úplně vyměnit, investujte do kvalitního závlahového systému. Spojte se s odborníky ze společnosti Toro závlahy, vyberte to nejlepší řešení pro vaši zahradu a užívejte si svěže zelenou trávu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Označení:  , , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..