Nezapomněli jste na zpěvné ochránce stromů?

Venku zima, jen tak praští. Jakou máme výhodu, že sedíme doma v teple nebo v pracovní den ve vytápěné kanceláři a přes okno pozorujeme tu zasněženou romantiku venku, jak z televizní pohádky. Pouze bychom neměli zapomínat na ty, kteří takové štěstí nemají. A tím nemám na mysli bezdomovce, kteří si koupili chatky v zahrádkářské osadě a už stopili vše volně dostupné dřevo, případně vypílili ze zahrádky všechny stromy. Mám na mysli tvory, které nám proti škůdcům pomáhají bojovat. Drobné ptactvo. Potřebují v zimě naši pomoc.


Pokud nechcete proti škodlivému hmyzu bojovat chemickými postřiky a pak konzumovat takto ošetřené ovoce, musíte se o všechno postarat právě teď, uprostřed zimy. Musíte pomoci tuhé mrazy přežít pěvcům, které na jaře a v létě při výchově mladých pochytají velké množství hmyzu, který by bez této biologické ochrany zpustošil stromy a keře.

ptakum

Ptáci třeba přikrmovat, protože si v zamrzlé půdě ani pod sněhem potravu nedokážou najít a také na stromech seschlé bobule nebo semena trav jsou jim nedostupné. Do krmítka na terase jim sypeme mák nebo slunečnici do misky, na stromy věšíme lojové koule z obchodu, které jsou přímo určeny na přikrmování malých ptáků. Nalevo jsou zabalené koule z Kauflandu, v pravo jsou z Lidlu.

ptackum

Lojové koule věšíme na větve pomocí provázku. Když všechno ptáci sezobnou, vyměníme jim ji za novou. V zahradě 4 arů máme nyní dvě koulejedno krmítko na terase a jedno na stromě. Když jsme doplnili slunečnici na terase, hned se vedle chatky objevily sýkorky a zvědavě si prohlíželi chatku i nás.

Když jsme odcházeli ze zahrady, skryli jsme se za stromy a pozorovali ptáky. Párkrát proletěli kolem terasy, několikrát si sedli na větve blízko ní, až se nakonec odhodlali sletět dolů ke krmítku. Bylo to zajímavé pozorovat je.

Krmením ptáčků v zimě je nejen zachráníte před smrtí hladem, ale je i přivyknete na vaši část zahrady a stromy v ní. Ptáčci ji pak neopustí ani na jaře a postarají se o zdraví vaší zahrady a tím i vaší úrody. Přikrmovat ptáky v zimě se určitě vyplatí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..