Sýkorky v naší zahradě

V létě se ptáci starají o naše stromy v zahradě. Starají se o jejich zdraví tím, že sebe i svá mláďata krmí hmyzem, který by bez nich zaplavil ovocné stromy a poškodil množství ovoce. V zimě sice nemají mláďata, ale pod sněhem ani dostatek potravy. Proto je fér se jim za jejich letní dřinu odvděčit a dát jim něco pod zub na přilepšení. Pomůžete jim přežít krutou zimu a na jaře přivést na svět nové potomstvo právě ve vaší zahradě. Pak máte také možnost sledovat je zcela zblízka.


Pozorovat ptáky v zahradě je uklidňující v létě i v zimě. V obchodech dostat koupit lojové koule, krmivo pro zpěvní ptáky na zimu, v plastových síťkách. Ty se pak snadno připevní na větev stromu. Všimli jsme si, že u nás to trvá asi půlhodinu, dokud si sýkory všimnou, že na obvyklém místě se objevila čerstvá potrava. Zatímco se projdeme po celé zahradě, už se první odvážlivci spustí do koruny stromu a pozorují okolí, jestli je to pro ně bezpečné. A pak se pustí do hodování.

sýkorky

Samozřejmě, že při fotografování sýkorek třeba postupovat opatrně. Mít co „nejdelší sklo“, jak se říká mezi fotografy teleobjektivu. A přibližovat se k stromu s lojovou koulí a sýkorkami co nejpomaleji a nejopatrněji. Občas se sice sýkorky při krmení vyplaší a odletí, ale když se nehýbám, po chvíli se opět vrátí a hodují.

Pravidelné přikrmování sýkorky přivykne na vaši zahradu. A i na jaře a v létě se do ní budou vracet, protože vědí, že tam vždy najdou něco pod zub. Tentokrát však hmyz, jehož vás zbaví, aniž byste museli chemicky stříkat a kontaminovat tak ovoce, které máte v úmyslu konzumovat. Zpěvní ptáci patří do naší přírody a zahrady a pomáhají nám žít kvalitnější život s kvalitnějšími potravinami. Proto si zaslouží naši pozornost v zimě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..