Ploty z kari sítě

Kolem soukromých pozemků jsou dnes k vidění nejrůznější podoby oplocení. Používají se rozmanité materiály od klasického dřeva, přes kov a různé tvarovky až po beton či kámen. Kameny se však nemusí pouze tradičně zdít pomocí cementové malty. Můžete je spoutat pletivem, kari sítěmi, a vytvářet tzv. gabiony, což jsou drátěné klece.


Samotné slovo zní francouzsky či italsky, ovšem původně se této metody používalo již ve starém Egyptě. Pochopitelně tehdy místo drátěného pletiva sloužily velké koše upletené z rákosu naplněné zeminou, kterými se zpevňoval terén. V současné době se gabionů hojně užívá při zpevňování svahů kolem silnic či železnic, při budování protipovodňových valů, břehů řek a na dalších místech. Kromě toho se začínají gabiony používat i k oplocení rodinných domů.

14841908571_a16ac17e5e_b (1)

Konstrukce se vytvářejí z kari sítí, které jsou svařovány z žárově pozinkovaného ocelového drátu, který má životnost až padesát let. Oka sítí jsou různých rozměrů v závislosti na velikosti kameniva. Sítě se spojují sponami, spirálami a montážním drátem. Rozměry sítí je možné upravovat, takže si můžete vybudovat plot prakticky na míru podle terénu a potřeby. Výhodou je i možnost vytvářet oblouky nebo úkosy podle sklonu svahu. Kámen, který se do sítí používá je dostatečně tvrdý a neštěpí se.

14682446640_6bef17eb11_b

Na pohledové strany se vybírají větší kusy, které se na sebe skládají systémem suchého zdění, takže plot vypadá velice pěkně a málokdo ví, že vnitřek lze vysypat třeba i sutí ze stavby, zeminou nebo jiným materiálem, kterého se tak elegantně zbavíte. Jelikož se jedná o suchou montáž, je možné plot z kari sítí stavět i v mrazech. Tento plot výborně propouští vodu, ale naopak se hodí jako protihluková stěna, jelikož pohlcuje zvuk.

8461660734_807b8a1705_k

Vedle všech ostatních výhod je navíc snadno rozebíratelný a ekologický. Tloušťka plotu bývá cca 30 cm, ale pro dobrou stabilitu je potřeba vytvořit nosnou kostru z ocelových nebo betonových sloupků. Jedná se sice o netradiční plot, ale svým vzezřením je velmi lákavý. Pokud si ho někdo chce pořídit, vytvoří tak velmi moderní prvek, který ocení nejen on sám, ale i jeho okolí.

Zdroj obrázků: flickr.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..