Rekonstrukce kuchyně bez bourání

Pokud je stávající kuchyňská linka v pořádku a vyhovuje nám i její dispoziční řešení, ale pouze její vzhled neodpovídá moderním nárokům, můžeme vyměnit jen dvířka skříněk. Linka bude jako nová, obejdeme se bez bourání a navíc docela podstatně ušetříme. Jak na to vlastními silami?


Pokud jsou korpusy kuchyňských skříněk v pořádku, začneme s odstrojováním dvířek a samozřejmě také závěsů neboli pantů. Odborníci doporučují pořadí odshora dolů a použít přitom elektrický šroubovák. V této fázi se rozhodně vyplatí nespěchat, abychom zbytečně neponičili původní korpus. Holá linka je následně připravena k osazení zbrusu novými dvířky.

screw-1135871_960_720

V další fázi nás čeká nasazení nových kuchyňských dvířek. Tomuto kroku samozřejmě musí předcházet jejich výběr z nepřeberného množství barevných provedení fóliových dvířek nebo povrchových frézování. Variantou jsou také netradiční dvířka opatřená digitální grafikou Overface.

Třikrát měř, jednou řež

Na každých nových kuchyňských dvířkách je třeba v první řadě dobře vyměřit místa prohlubní pro panty. Jejich hloubka se pohybuje (podle typu pantu) od 10 do 14 mm. Pant bývá obvykle umístěn 10 cn od horního i spodního okraje a 5 mm z boční strany dvířek.

kitchen-728724_960_720

Průsečík těchto rozměrů je třeba označit a vyvrtat kolem něj otvor o průměru 35 mm. Do prohlubně nasadíme pant a přes každý otvor pro šroubek tužkou označíme bod pro předvrtán. Poté pant sundáme a v místech bodů předvrtáme otvory pro vruty. Nakonec nasadíme pant do prohlubně a dvěma vruty ho připevníme. Takto si připravíme všechna dvířka.

Nasazení dvířek

Jakmile máme kuchyňská dvířka opatřena panty, můžeme je zasadit do korpusu kuchyňské linky. Nový pant a jeho podložky by ve většině případů měly skrýt staré otvory pro šroubky. Pokud tomu tak není, zatmelíme je dvousložkovým tmelem, který vytvrdne a je brousitelný po 10 minutách. Do něj pak můžeme vyvrtat nové otvory. Protikus – křížový kotvicí plíšek – nacvakneme nebo přichytíme šroubky do pantu, který je již upevněný ve dvířkách. Když jsou všechny nová dvířka na svém místě, přichází na řadu montáž úchytek. Nejprve si rozmyslíme, zda chceme mít úchytky na dvířkách namontovány na šířku nebo na výšku. Poté už stačí vyměřit místa pro vyvrtání otvorů pro šroubky a úchytky přes ně upevnit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..