Rekonstrukce podkroví

Domy či chalupy s klasickou sedlovou střechou skýtají úžasné možnosti k rozšíření obytné plochy. Podkrovní místnosti mají zvláštní kouzlo a atmosféru. Zejména instalací střešního okna získáte neobyčejně zajímavý prostor, který můžete využít jako pokoj, ložnici, dětský pokoj nebo kancelář.


 

Pokud si nasměrujete postel tak, abyste mohli v noci sledovat hvězdnou oblohu, bude takové spaní a relaxace naprosto dokonalé.

Důvody k rekonstrukci

Nejčastějším důvodem rekonstrukce podkroví je snaha o rozšíření obytného prostoru a využití zanedbaného místa, které dosud sloužilo jako skladiště vysloužilých věcí nebo jako sušárna prádla.

attic-116915_640 (1)

To je nejčastější případ ve městech, kde se tímto způsobem řeší i rostoucí ceny pozemků. Půdní vestavby jsou ideálním řešením ve starých domech, neboť jejich obyvatelé získají romantické bydlení s nevšedním výhledem.

Druhým typem rekonstrukce podkroví jsou venkovské chalupy, které tak získají další plochy k bydlení i odpočinku.

Třetím důvodem bývá rekonstrukce staré chalupy, přičemž se současně se zateplením zdí izoluje také střecha. Vhodným zateplením střechy zevnitř lze docílit v létě příjemného chladu a v zimě uspořit za topení.

house-837801_640

Postup při rekonstrukci

Dříve než se pustíte do rekonstrukce podkroví, je třeba nejlépe s odborníkem posoudit statiku domu, nosnost podlahy v podkroví, stav krovů a střešní krytiny. Zvláště u starých staveb a venkovských chalup je střecha nejdůležitější. Jakékoliv vady v krytině způsobující zatékání, stejně tak poškozené nebo nefunkční okapní rýny a roury, by celou rekonstrukci znehodnotily. Předběžné prozkoumání střechy můžete provést i sami a zjistíte-li větší viditelná poškození, je nutné krytinu opravit nebo obnovit ještě před započetím rekonstrukce podkroví.

Poté vás čekají administrativní úkony, což znamená vypracování projektu, podání žádosti o stavební povolení, projednání s hygienou, hasiči, správci inženýrských sítí atd. Při samotné realizaci lze doporučit technický dozor, neboť jakákoliv chyba by se obtížně napravovala.

Rekonstrukční práce a materiál

Výběr materiálů je dnes dostatečný, aby si každý vybral podle svých představ a také s ohledem na charakter objektu a především samotného podkroví. U starých chalup dáme zřejmě přednost dřevu. Na příčky lze použít OSB desky, které se dobře upravují a jsou i dostatečně pevné a nosné. Jako obklady lze použít palubky, které vytvoří útulný a efektní dojem.

homes-for-sale-326991_640

U zděných domů se hodně využívá sádrokarton, jehož předností je suché zdění bez potřeby malty a štuku. Sádrokarton znamená nejen desky, ale je to celý systém spojek, pásků, profilů, ze kterého lze tvořit jakoukoliv konstrukci stěn, příček i stropů.

Specifickou zvláštností podkroví jsou trámy. Pokud se vám podaří je vhodně do nového interiéru zakomponovat, mohou být v novém prostoru zajímavým dekoračním prvkem a vytvořit spolu se střešními okny a šikmými stropy mimořádně romantickou atmosféru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..