Ložnice v podkroví

Stavba rodinného domu vám dává obrovské množství výhod. Odborníkům totiž můžete snadno sdělit svá tajná přání a sny. Postavit tak rodinný dům lze v konečném důsledku tak, abyste měli možnost vytvořit v podkroví ložnici. Ložnice v podkroví vám a vašemu protějšku dodá vášeň a romantiku. Kromě toho docílíte originality. Proč si tedy nevytvořit ve svém podkroví ložnici? Uvidíte, že se vám bude lépe usínat. Nejprve je potřeba ale sdělit, jak by taková ložnice v podkroví měla vypadat.


Ložnice v podkroví

Podkroví vám zajistí optimální teplotu i vlhkost. S největší pravděpodobností jste slyšeli o tom, že by ložnice měla být nejchladnější místnosti v celém rodinném domě. Toho docílíte v momentě, kdy si ji vytvoříte ve svém podkroví. Vlhkost se následně bude pohybovat v rozmezí od 40 do 50 procent. Právě tato vlhkost patří k těm ideálním, co se týče ničím nerušeného spánku. Kromě vlhkosti je dobré se zaměřit také na teplotu. Ta by se měla pohybovat od 18 do 22 stupňů celsia. Častým větráním navíc dosáhnete místnosti bez škodlivých látek.

Podkroví se větrá díky svým tvarům lépe. To je také jeden z důvodů, proč se vám v této místnosti bude spát dobře. Svou roli tedy sehraje nejenom vlhkost a teplota, ale také i samotná stavba této místnosti. Jinými slovy se střešní okna postarají o příjemné proudění vzduchu, pomocí kterého docílíte čerstvosti. Další obrovskou výhodou je izolace zvuku. V ložnici nacházejíc se v podkroví tak neuslyšíte téměř nic. Pomocí skvělé izolace hluku rovněž docílíte ničím nerušeného spánku, což je v noci velice důležité. Už vás nebaví spát v klasické místnosti? Budíte se několikrát za noc? Proč nevyzkoušet sílu podkrovní ložnice.

Podíváme se na další fakta

U podkrovní ložnice se musíte zaměřit převážně na okna. Ty musí být nasměrována správně. V momentě, kdy budou okna správně rozmístěná, vyhráváte. Ideální umístění oken je k východu. V letních měsících vás nebudou budit nepříjemné sluneční paprsky. Je ovšem potřeba počítat s tím, že v pozdějších hodinách bývá slunce silnější. Tady už může nastat nemalý problém. Pokud chcete spát déle, umístěte okna na jih. Jiné strany se v žádném případě nedoporučují. Váš spánek by totiž nemusel být kvalitní.

Postel se snažte umístit u zkosené střechy. Ano, prostor vás může nějakým způsobem brzdit. Na druhou stranu tím docílíte opět lepšího spánku, a to díky originalitě. Mimo jiné si tím vytvoříte tzv. soukromí a útulnost. Pokud navíc pořídíte nábytek, jež je vyroben pro podkrovní místnosti, bude vaše ložnice zářit moderním a luxusním stylem. Využít lze také chytrých úložných prostor. Ty nezaberou příliš mnoho místa a přitom vám nabídnou dostatečný prostor pro vaše věci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..