Jak zařídit ložnici

Ve spánku člověk stráví asi třetinu svého života, a v některých případech i více. Proto je místnost, kde spíme ten nejdůležitější pokoj v domě, při plánování musíme vycházet především ze svého vlastního pohodlí, vkusu a preferencí. Při rozhodování o tom, kam umístit postel, představte si, kde se probudíte. Klasické plánování „postel pod zrcadlem, na bocích skříně“ dobré pro velké plochy, ale v malé místnosti se snažíme využít každé volné místečko, například vkládání do polic knih.


Lůžko

Volba postele – vážná věc. Hlavně proto, že musíte uvážit, která matrace je pro vás nejlepší. Tvrdost matrace závisí na individuálních zvycích a stáří: mladší osoby, příkladně preferují tvrdší matrace. Kromě toho, je třeba prozkoumat možnosti matrace plniva, ty mohou být vyrobeny z přírodních nebo syntetických materiálů. S ohledem na konstrukci lůžka – vše je určeno dle vkusu svého majitele. Chcete-li číst v posteli, můžete si vybrat model s hlavovým, čalouněním v látce: k sezení bude mnohem pohodlnější. Noční stolek, čelo nebo maximalizované minimalistické závěsné police, jsou zapotřebí u postele, pokud si dáváte v noci sklenici vody, používáte telefon nebo knihy.

Nábytek pro skladování

Před objednáním obrovské šatny nebo vestavěné skříně v malé ložnici, pamatujte, že se jedná o místo na spaní, ne o šatnu. Pokud je velikost místnosti malá, je lepší, aby se daly volně stojící kusy nábytku, například, komoda, ramínko na šaty, nebo šatní skříň, vestavěnou skříň raději postavte v jiné části bytu. Využít všechny možnosti skladování: vybrat postel s vestavěnými zásuvkami, komoda se zrcadlem a policemi, které mohou být použity jako toaletní stolek, místo židle si kupte taburet na kolečkách se skrytým prostorem.

Barevné spektrum

Ložnice – místo, které se musí přizpůsobit k odpočinku. Volba barvy stěn a závěsů musí být střízlivá, s ohledem na umístění okna. Pokud místnost směřuje na jih, má hodně světla, můžete bezpečně experimentovat se světlými a tmavými barvami. Je-li osvětlení v ložnici v pohodě, můžete se pokusit napravit situaci teplými barvami a příjemnou texturou – kožešiny, kašmír, samet. Světlo z okna má zásadní význam pro ložnici: pomáhá tělu přizpůsobit se dennímu světlu. Pověsit pompézní lustr nad postel není nutné. Spíše byste měli zvážit zónové osvětlení, které budete potřebovat: Světlo do skříně nebo zrcadla, dvojice svícnů u postele pro čtení.
Označení:  , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..