Postele z masívu

Postel je dominantním prvkem každé ložnice. Trávíme v ní průměrně osm hodin denně, spíme, milujeme se, lenošíme, hrajeme si s dětmi… Kvalita spánku ovlivňuje náš zdravotní stav i náladu během celého dne, protože pokud se budíme rozlámaní, celý den jsme mrzutí, nervózní a unavení. Mnozí z nás výběr správné postele podceňují, což není správné, když vezmeme v úvahu, že postel kupujeme jednou, možná dvakrát za život a strávíme v ní téměř třetinu života.Současná doba nám nabízí na výběr různé materiály, ze kterých jsou postele vyráběné, ať už kov nebo dřevo-tříska a kvalitní dřevěné postele jsme donedávna, v moderní době plné kovu a plastu, nacházely jen u prarodičů či chalupách. Charakteristická vůně dřeva, pohodlí a kvalita zkoušena lety nás však ovlivnila a většina z nás se opět vrací v oblíbenému dřevu v podobě postelí z masivu.

Masiv je souvislé, nedělené dřevo, na kterém je vidět, jak strom rostl, letokruhy, texturu dřeva. Postele z masivu jsou vyráběny z různých druhů dřevin jako je měkčí smrk nebo borovice nebo z tvrdšího dřeva, např. buk a dub.

V našich zeměpisných šířkách je nejvíce využíváno smrkové dřevo, které je oblíbené pro svou cenu, nižší hmotnost a zajímavou kresbu struktury dřeva. Jeho charakteristická světlá barva umožňuje další povrchové úpravy. Viditelné plochy dřeva jsou před úpravami, „kartáčované“, čímž dochází k vytvoření reliéfního povrchu pro lepší finální efekt.

postele

Naopak, dubové dřevo patří mezi nejkvalitnější dřeviny. Vyniká zejména svou texturou a tvrdostí. Postele vyrobené z dubového dřeva představují nejvyšší kvalitativní a funkční třídu nábytku a při dobré péči mohou dubové postele vydržet i několik generací. V kvalitních postelích nejsou požity šrouby, ale speciální spoje, protože šrouby by se mohly časem uvolnit a postele vrzat. Umožňuje to také snadnější manipulaci s postelí.

Kromě výše zmíněných masivních postelí jsou stále oblíbené i čalouněné postele, které mohou díky efektně zvolené látce ozvláštnit vaši ložnici a přispět k pohodlí, odpočinku a krásným snům. Dobrou zprávou pro ty, kteří se neumějí rozhodnout zda dřevo nebo látka, je nabídka postelí, které jsou kombinací těchto dvou oblíbených materiálů.

Výrobci dnes nabízejí možnost vytvoření si vlastní postele, zákazník si může navrhnout vlastní rozměr postele, použitý materiál nebo látku na čalounění. Mnoha lidem nevyhovují klasické rozměry postelí, ať už jejich šířka, délka nebo i výška. Správná délka postele by měla být cca o 20cm více, než je výška člověka, výška postele zase cca 50cm, pro pohodlné vstávání. Šířka postele je při jednolůžkových postelích obvykle 90cm, při manželských od 140cm o 180cm.

Záleží vždy jen na vás, jaký styl preferujete. Ale proč nezavát do našich moderních domovů trochu tepla například v podobě postele z masivu?


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


2 komentářů k Postele z masívu

 • Marek  napsal:

  Pěkně napsaný článek. Jako výrobce postelí vím, že kvalitní postel z masivu je to nejlepší, co si člověk může pořídit.
  Připoměl bych, že při výběru je u postele důležité:
  – správné větrání
  – snadná údržba
  – příjemný vzhled

 • Martin  napsal:

  Dobrý den Marku,

  vypadá, že tomuto tématu rozumíte a rád bych se vás zeptal na osobní názor na tyto postele z masivu. Vybírám mezi modely Aspena Mireal a Leona Mireal. Jsou vhodné? Je mi 33 let a mám dlouhodobé problémy s páteří.

  Děkuji Martin

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..