Vybíráme garážová vrata

Vybrat správná garážová vrata nemusí být nic snadného. Nejde pouze o to, aby byly funkční, bezpečná a kvalitní. Zaměřit se u výběru garážových vrat musíte také na vzhled. Možná si teď říkáte, že ten je na posledním místě, ale ono to takto v žádném případě při hlubším zamýšlení není. Představte si, že jste si vybrali garážová vrata a náhle zjistíte, že vám nesedí k rodinnému domu. Určitě uznáte, že mít moderní rodinný dům a k nim garážová vrata dělaná do historie asi nebudou vypadat úplně dobře.


Vybíráme garážová vrata

Jako první byste se měli zamyslet nad typem garážových vrat. Tento výběr se bude dosti řídit podle vašeho finančního rozpočtu, což je relativně logické. Jestliže nemáte na garážová vrata vysoký finanční rozpočet, nemůžete si tolik vyskakovat. Na druhou stranu se jedná o investici, která se vám vyplatí, protože by garážová vrata měla chránit jednak auto a jednak věci, které tam budete mít umístěny. Prvním příkladem jsou sekční garážová vrata. Ta se hodí prakticky všude, kde alespoň z části vykukuje moderna. Jedná se o garážová vrata, která se zasouvají pod strop.

Máte-li v garáži nízký strop, první varianta nebude pro vás s největší pravděpodobností tou pravou. V tomhle případě se zaměřte na posuvná garážová vrata. Právě tato vrata se hodí zejména do těch garáží, které mají nízký strop, jak jsme již uváděli na začátku tohoto odstavce. Samozřejmě bude záležet na vás, po jaké variantě v konečném důsledku sáhnete a jak vysoký je váš rodinný rozpočet. Třetí variantou jsou rolovací garážová vrata. Ty jsou vhodná pro menší garáže, protože se srolují do tzv. boxu, čímž ušetří místo, narozdíl od první varianty, která se zasouvá pod strop.

Další typy garážových vrat a následný výběr

Posledním skvělým typem jsou dvoukřídlá garážová vrata. Nejspíš víte, jak tato garážová vrata vypadají a jak se otevírají. Jinými slovy se totiž jedná o klasiku, která nikdy neomrzí. Již několikrát tady bylo uváděno, že záležet bude převážně na tom, co od garážových vrat očekáváte a jaký máte finanční rozpočet. Na druhou stranu byste se měli držet funkčnosti, kvality i odolnosti. V neposlední řadě pak designu samotných vrat. Nesnažte se ušetřit finanční prostředky tím, že si garážová vrata objednáte u zahraničních dodavatelů, u kterých nemáte jistotu kvality.

Ideálními výrobci jsou české společnosti, které se postarají o kompletní servis, včetně instalace. Je opravdu velmi důležité se zaměřit na kvalitní garážová vrata. V opačném případě by se snadno mohlo stát, že by vám garáž někdo vykradl nebo by garážová vrata přestala náhle fungovat tak, jak by měla. Pohlídat si musíte mimo jiné i záruku. Na tyto produkty se většinou záruka netýká jen dvou let, ale více. Tento bod je velice důležitý. V případě, že vám výrobce je schopný dát mnohonásobně vyšší záruční dobu, znamená to s největší pravděpodobností, že produktu důvěřuje. I přesto je však dobré si přečíst reklamační řád.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..