Bez pojištění velmi riskujete! Jaké si pořídit?

Pojištění v případě nemovitosti funguje jako jistota, že pokud dojde ke zničení, odcizení či poškození vašich věcí, dostanete za to náležitou finanční kompenzaci. Bez pojistky vám zbudou jen oči pro pláč a přibudou starosti s tím, jak případné opravy a nákup nových věcí financovat. Začněte se chovat zodpovědně a zařiďte si minimálně jednu se 3 možných variant pojistek. Jaké to jsou a kdy pomáhají?
 

 1. Pojištění nemovitosti
 2. Tato pojistka se vztahuje na nemovitost a na menší stavby k ní příslušející jako např. studna, žumpa aj. Pojištění nemovitosti také pokrývá škody na stavebním materiálu a inventáři, který je třeba k údržbě budovy, vztahuje se také na rostliny, oplocení, vybavení zahrady jako je bazén a dokonce i na odborně instalovaná solární zařízení aj. Pojistit můžete rodinný dům i byt v osobním vlastnictví a také rekreační objekty.

  dumazahrada.info_online_ergo_cz_01

 3. Pojištění domácnosti
 4. Pojištění domácnosti se vztahuje na věci movité, které užíváte a máte je doma. Rozdíl je v tom, že ho nelze sjednat u rekreačních objektů. Z pojištění domácnosti je možné krýt škody, které vznikly na nábytku, spotřebičích a jiném vybavení, ale i škody, které způsobila domácí zvířata. Pojistka vás chrání i v případě, že dojde k odcizení cenností a peněz v hotovosti.

  TIP: Velmi výhodnou pojistku nabízí v současné době ERGO pojišťovna, a.s. Jedná se o pojištění Bezpečný domov. Pokud si ho sjednáte, dostanete několik zajímavých bonusů. Je to pojištění odpovědnosti z držby budovy/bytu do 3 000 000 Kč, pojištění vedlejších staveb zdarma a další.

  dumazahrada.info_online_ergo_cz_02

 5. Pojištění majetku
 6. Je specifické tím, že se vztahuje na věci movité i nemovité. Je možné ho vnímat jako kombinaci obou předchozích. Pokud budete uvažovat o této variantě, pečlivě čtěte podmínky. Rozsah pojistitelných věcí totiž nemusí být tak obsáhlý. Více se o pojištění majetku dozvíte i v tomto testu.
   
   Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..