Broušení podlah

Broušení podlah je jednou z žádaných úprav domu, když ho chceme renovovat. Mluvíme-li o broušení podlah, většina z nás si představí broušení parket. Brousit lze ovšem také beton, teraco, mramor a jiné podlahy.


Beton

Při broušení betonu je odstraňována vrchní cementová vrstva do hloubky 1-2 mm. Broušením lze odstraňovat i lokální nerovnosti podlahy. Pokud jsou však nerovnosti většího rozsahu nebo zasahují do hloubky větší než 3 mm, je nutné ještě před broušením podlahu frézovat.

8375270212_b4801a00f2_z

Broušení betonu a jiných podlah se provádí jako nezbytná příprava starého povrchu před pokládkou nových a finálních vrstev. Rovněž lze broušení použít při odstraňování starých, zašlých a poškozených nátěrů, zbytků lepidel apd.

Teraco a mramor

U podlah, které tvoří mramor, teraco a podobné materiály, se broušení používá jako technologie, kterou se tyto staré podlahy mohou renovovat. Může to však také být součástí postupu při pokládce nového teraca. Pokud chceme sešlapanou a opotřebovanou podlahu z teraca, teracovou nebo mramorovou dlažbu renovovat, můžeme jejím střídavým broušením a leštěním dosáhnout obnovení původního lesklého povrchu i u velmi staré podlahy.

8396580554_57c549b3c2_h

Dřevěné podlahy

Na broušení parket v domě či bytě si můžete půjčit stroj a pustit se do broušení sami, nebo si k tomu pozvat odborníky. Cenově vyjdou obě varianty zhruba na stejno. Při zapůjčení stroje zaplatíte jednak za samotné zapůjčení, a to musíte počítat dvakrát. Jedna bruska je třeba na hrubé broušení, druhá na jemné a pro broušení rohů, prostor pod radiátory nebo jiná těžko přístupná místa budete potřebovat ještě třetí speciální brusku. K tomu přičtěte brusné pásy, kotouče, lak nebo olej. Navíc pokud s broušením nemáte zkušenosti, můžete podlahu spíše poškodit než zrenovovat.

4263852160_12965bf706_b

Broušení dřevěné podlahy je třeba provádět postupně v několika fázích. Vynecháním některé z nich se nedosáhne úplně hladkého povrchu. Když se například z hrubého broušení přejde přímo na jemné, mohou zůstat na povrchu drobné rýhy po hrubém broušení.

Zdroj obrázků: flickr.com(Abigail Batchelder, Crazy House Capers, Patrick Dockens, Darcy Casselman)


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..