Dřevěná podlaha

Podlahovou krytinu volíme jednak podle vlastního vkusu, ale také podle charakteru místnosti, a také podle toho, zda chceme mít v domě například podlahové topení. Dřevěných podlah je totiž několik druhů a typů, a ne všechny se hodí tam, kde je podlahové vytápění. Některá dřeva teplo propustí, jiná nikoliv, takže podlahové topení ztrácí svůj efekt.V obchodech je dnes široká paleta výběru dřevěných podlah. Volit můžete mezi klasickou dubovou podlahou, dýhovanou nebo třívrstvou dřevěnou podlahou. Všechny mají svůj charakteristický vzhled od rustikálního po exotický a varianty barev světlých i tmavých.


Dřevěná podlaha představuje plnohodnotnou alternativu v porovnání s ostatními podlahovými krytinami. K jejím přednostem patří dlouhodobá životnost, která se při dobré a správné údržbě dá počítat na desítky let.
Jedním z hlavních kritérií při rozhodování o dřevěné podlaze je otázka, co vlastně od nové dřevěné podlahy očekáváte. Například rodiny s dětmi mají určitě jiné požadavky, než bezdětné rodiny, či starší páry. V každém případě je dřevěná podlaha určujícím prvkem, který v dané místnosti udává tón a atmosféru. Pokud se dřevěná podlaha vhodně sladí s nábytkem a dalšími doplňky, pak je její efekt dokonalý.

1
K nejrozšířenějším typům vícevrstvých dřevěných podlah patří třívrstvá dřevěná podlaha. Existují však i podlahy pěti a vícevrstvé, které tvoří vrstva dřev lepených a lisovaných dohromady. U třívrstvých dřevěných podlah tvoří základ nosná deska, ve spodní části je nalepena protitažná vrstva a v horní části vrstva nášlapná, která je zpravidla stabilnější, než dřevěná podlaha z masivu.

2

Stabilita se chápe v tom smyslu, že je méně náchylná ke smršťování a roztahování v závislosti na změnách teplot a vlhkosti v místnosti. V porovnání s laminátovou podlahou má třívrstvá dřevěná podlaha dvě přednosti. První je mnohem delší životnost a druhou, že nanesením nové povrchové úpravy lze dosáhnout vzhledu jako u nové podlahy a zároveň se odstraní lokální poškození povrchu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..