Výhody a montáž parapetů

Parapety rozeznáváme vnější a vnitřní. Z hlediska nároků na trvanlivost a odolnost vůči povětrnostním vlivům jsou zhotovovány z různých materiálů.  V Domácnosti mají parapety bohaté využití jako prostor pro uložení květin či předmětů dekoračního charakteru.


Venkovní parapety

Venkovní tažené hliníkové parapety jsou kvalitní a elegantní zároveň. Vysoká mechanická odolnost vůči nejtvrdším podmínkám je dána výrobou z protlačovaného hliníku. Pro jejich montáž a dokonalé zapadnutí do fasády se používá celá řada krytek, spojek a upevňovacích prvků. Povrch je navíc opatřen plastovou fólií. Barevná škála vnějších hliníkových parapetů je dostatečně široká, aby parapety ladily s jakoukoliv fasádou. K jejich výhodám v porovnání s eloxováním patří zejména:

  • vysoká stabilita a odolnost vůči kyselým dešťům a znečištěnému ovzduší

  • odolnost vůči stavební chemii při montáži

  • neomezená barevná škála

9269726975_439a3a7d81_h

Srovnatelnou estetickou hodnotu, ale nižší ceny mají venkovní parapety zhotovené z ohýbaného hliníku. Hliníkový plech je opatřen polyesterovým povlakem zaručujícím dlouholetou trvanlivost, odolnost a stálobarevnost bez nutnosti údržby.

Dalším typem jsou pozinkované parapety, které jsou nejlevnější. Jsou rovněž vysoce odolné a jejich rub je chráněn speciální barvou zaručující dobrou přilnavost polyuretanové pěny při montáži.

251315606_c8edd6dc28_b

Vnitřní parapety

Vnitřní parapety jsou většinou vyráběny z tvrdého PVC určeného pro interiéry. Splňují ekologické požadavky, neboť jsou plně recyklovatelné a neobsahují formaldehyd. Povrchová úprava bývá většinou z vysoce odolné fólie na bázi pryskyřice, což zajišťuje vodostálost a odolnost vůči poškrábání zednickou lžící nebo květináči. Barevná škála je pestrá. Lze pořídit i levnou variantu, která je bez povrchové úpravy fólií. Výhody vnitřních plastových parapetů jsou:

  • trvanlivost a odolnost

  • jednoduchá montáž a snadná omyvatelnost

  • možnost tvarování seříznutím do požadovaného rozměru

4237903310_55034442bc_b

Pokud budete montovat vnitřní parapety svépomocí například při stavbě domu nebo výměně oken apod., osvědčilo se lepení lepidlem nebo nízko-disperzní pěnou. Ještě před omítáním se vybetonuje slabá vrstva pod parapety s mírným spádem do místnosti. Parapet se zasune pod rám okna a tlakem na rám se stahuje beton do roviny, čímž se vytvoří rovný podklad pro parapet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..