Hydrogel zachrání rostliny

Poslední horké dny důkladně prověřili životaschopnost rostlin a dostupnost vláhy v půdě. Pravidelná zálivka je nezbytná jak v zahradě, tak na balkoně. Výhodou jsou samozavlažovací truhlíky nebo použití hydrogelu, látky, která při dešti nebo zálivce zachytí vodu a uvolňuje ji postupně, čímž zavlažuje rostliny po celý den. Několik dní. Kde ho koupit?


Zřejmě prvním na trhu byl Aquaholder, který se ale už nedá koupit. Nevím, jestli se přestal vyrábět nebo jen prodávat v řetězcích hobbymarketů. Šlo o krystalickou látku se strukturou jemné soli.

Hydrogel jiných výrobců má hrubší strukturu, ale funguje stejně. Při sázení stromů a keřů nebo rostlin do truhlíků posypeme kořenový systém rostlin malým množstvím tohoto krystalického prášku nebo vlhké kořeny ponoříme do hydrogelu, aby se uchytil na kořenech, a zasypeme substrátem. Po důkladném zalití rostliny absorbér zachytí vodu, až dvěstěnásobek své hmotnosti. Tím vznikne gel, který postupně uvolňuje zadrženou vodu přímo do kořínků stromů a rostlin.

hydrosorb

Dnes je na trhu několik výrobků od různých producentů. Například Hydrosorb s hnojivem, které podporuje růst. Dostat je koupit v různých baleních. Jejich spotřeba při sázení je minimální, kořínky stačí hydrogelem opravdu jen „pocukrovat“. Při přesazování rostlin ale jednou použitý hydrogel neumíme odseparovat. Je to škoda zejména při jeho použití v truhlících při pěstování květin nebo balkonových jahod či rajčat. Vyžitou zeminu s hydrogelem však můžete využít v zahrádce.

Ať už při sázení stromů nebo nyní v létě, kdy vlivem velkého sucha vznikají v zemi pukliny a odhalují kořeny stromů, které mohou vyschnout. Starou zeminu z květináčů použijte na zasypání puklin.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..