Superabsorbér

Znáte to. Na pár dní v létě opustíte svůj dům a po návratu zachraňujete květiny na balkoně, které to vedro sotva přežili. Tolik jste se s nima natrápili, dokud jste je vypiplali a nyní se bojíte jet na dovolenou nebo na pár dní na návštěvu, abyste o tu krásu šmahem ruky nepřišli. Naštěstí je zde řešení a nemusí jím být jen přesazení všech květin do samozavlažovacích květináčů, jejichž hromadný nákup by se docela prodražil. Navíc tyto mokré květináče by vám stejně nepomohly v případě květin v zahradě nebo stromků.Kdo používá samozavlažovací květináče, zná jejich princip. Do zásobní nádrže nalijeme dostatek vody a rostlinky si ji berou podle potřeby. A na podobném principu funguje i krystalický přípravek s názvem superabsorbér, který můžete koupit v zahrádkářských potřebách pod různými obchodními názvy. První na trhu byl Aquaholder, který považuji za nejúčinnější ze všech absorbérů.

Jak funguje superabsorbér ?

Absorbér je krystalická hygroskopická látka, to znamená, že absorbuje, nasává, vodu. Až dvěstěnásobek své hmotnosti. A změní se z krystalků na hustý gel.

zavlažování Při sázení květin nebo malých stromků stačí vlhké kořínky „pocukrovat“ tímto práškem a zasadit do substrátu. Když rostlinu polijete, voda neodteče do okolí kořenového systému, ale část zadrží právě absorbér a postupně vodu opět uvolňuje kořenům. Tím zajistí jejich neustálé zavlažování a vy nemusíte zalévat rostliny každý den.

My používáme Aquaholder při sázení každé rostliny, ať už se jedná o květiny, stromky nebo vinnou révu. Tak v méně kvalitní půdě dokáží rostliny dobře zakořenit a vegetovat i v případě dlouhého a silného horka. Stejně se osvědčil i v případě balkónových rostlin, ať už petúnií nebo balkónových jahod a rajčat Vilma.

Když balkonové květiny přesazujete nebo letničky na podzim likvidujete, půdu z květináčů, která se může zdát už být vyžitá pro tyto květiny, nevyhazujte. Spolu s obsahem superabsorbéru může dobrou půdou použít do zahrady na květinové záhony.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..