Jak vybavit kuchyň

Před plánováním kuchyně, budete muset analyzovat své vlastní kulinářské ambice, životní styl a potřeby všech obyvatel bytu. Je zřejmé, že kuchyň rodiny s mnoha dětmi se bude lišit od kuchyně bakalářského gurmána. Hodně záleží na tom, kde je kuchyně umístěna: zda to bude samostatná místnost či prostor v podkrovním bytě. Zjistěte velikost místnosti, zvažte umístění oken a komunikace.


Odvětrávací roura by měla být nad vařičem, kde je vhodné umístit zásuvky pro připojení elektrického sporáku, ledničky a malé domácí spotřebiče. Nechte si udělat seznam potřebných kuchyňských spotřebičů a nádobí (jídelní sady pro dvě nebo jídelní servis pro dvanáct lidí). Zvláštní nábytek (otevřené police na talíře a spojovací prvky pro láhve vína). A nezapomeňte, na maličkosti, které jsou potřebné pro vás: bar nebo velká sada kuchyňských nožů.

Zónování

Důležitým úkolem pro ateliéry – oddělit kuchyňský kout od zbytku areálu. To je snadné, pokud je v kuchyni bar, nízká skříňka nebo stojan s policemi. Můžete použít kuchyňský ostrůvek, k umístění domácích spotřebičů a přidat k němu jídelní stůl. Byt s otevřenou kuchyni by měl mít kamennou nebo dlaždicovou podlahu. Případně ostré značení hranice mezi kuchyní a parketovou podlahou v obývacím pokoji, odlišná barva stěny.

Zařízení

Spotřebiče v kuchyni zaujímají čestné místo, ale to neznamená, že musí zaplnit prostor. Pokud máte malou kuchyň, přemýšlejte o tom, jak můžete ušetřit pár metrů čtverečních s vhodnou technikou. Ti, kteří jen zřídka vaří doma, si vystačí s malou lednicí. Ti, kteří nikdy nepoužívali troubu, si mohou koupit novou kuchyň jen s varnou deskou a prostorem pro skladování potravin.

Materiály

Kuchyň – ideálně si pořiďte dlaždice, nezapomeňte, že většina povrchů v kuchyni se neustále potýká s vysokou vlhkostí a teplotou. Pokud jste se rozhodli pro podlahu z dřevěných prken, ujistěte se, že jsou vyrobeny z vhodného dřeva, chráněné speciální impregnací. Tapeta do kuchyně se může nalepit, v případě, že je omyvatelná.

Osvětlení

Jelikož kuchyně je místem, kde se setkává celá rodina nejen při večeři a vaření, nezaškodí nainstalovat i nějaké ambientní (okolní) osvětlení, díky kterému se v tomto prostoru vytvoří jemné a příjemné prostředí pro práci nebo rodinné diskutování.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..