Připravte zahradu na podzim

Připravit zahradu na podzim je bezesporu vaše povinnost. Konec konců jste si ji nepořizovali pouze pro parádu, aby vám totiž přinesla úrodu, musíte ji dopřát kvalitní péči. Pokud budete svou zahradu během podzimních a zimních měsíců ignorovat, nedopřeje vám takové množství ovoce a zeleniny, jako například předchozí rok. Nemusíte se ničeho obávat, když se do práce pustíte teď, během pár dnů nemáte co dělat. Podzimní práce se ale pomalu táhnou skrz celé období, ovšem ne už v takové míře, jako na samotném začátku. Záležet bude na vás, jaké činnosti uděláte a jakým se naopak vyhnete. Troufáte si na to, připravit svou zahradu na chladnější dny?


Péče o trávník

Začít musíte s trávníkem. Tomu byste měli dopřát pár posledních sečení, aby nebyl s příchodem nového ročního období příliš vysoký. Rozhodně se na tuto činnost nevykašlete se slovy, že je práce zbytečná, když už se blíží pomalu, ale jistě zima. Kdybyste takto uvažovali u všeho, vaše zahrada by byla holá. Trávníku můžete dopřát i kvalitní hnojivo, které aplikujete po celé zahradě. V neposlední řadě existují různé další přípravky, které vám pomohou při cestě za kvalitnějším trávníkem. Každé podzimní a zimní období je pro trávník náročné, takže byste mu měli ulevit ve všech směrech. Neberte trávník pouze jako jakýsi zelený povrch. Stojíte přece o to, aby vám ho záviděl úplně každý nebo ne?

Během podzimního období budou z vašich stromů opadávat listy. Máte-li na své zahradě větší počet stromů, bude pro vás následující práce o to náročnější. Na trávě by neměly lístky z opadaných stromů v žádném případě zůstávat. Při příchodu zimy a napadnutí prvního sněhu se tráva poté ničí. Každý den se snažte trávník a celkově svou zahradu udržovat v čistotě. Pokud bydlíte v panelovém bytě a zahradu máte relativně daleko, snažte se ji navštěvovat alespoň jednou za 7 nebo 14 dnů.

Péče o rostliny a dekorace

Dále jsou na řadě rostliny. Ty podobně jako trávník potřebují vaši pomoc. Každý má na své zahradě jiné druhy rostlin. Někdo ji má rozdělenou na letní a podzimní, jiní zase mívají pouze letní rostliny. Ať už tak či tak, vždy si o daných rostlinách nastudujte co nejvíce informací. Jestliže máte na zahradě podzimní rostliny, nemusíte jim prozatím svou péči věnovat. Zakrýt je budete muset až přes zimu. To ovšem neplatí pro letní rostliny, které mrazivé dny, a to i během podzimu nemusejí přežít. Na tento proces existují dnes speciální přikrývky, které upevníte kolíky. Tím se rostlině dodává teplo. Pochopitelně rostlina přes zimu nebude kvést, ale tím, že ji dopřejte to, co potřebuje se vám následující rok nezničí.

To platí i o dekoracích. Podzimní a zimní období je nevyzpytatelné, a tak byste všechny dekorace ze zahrady měli schovat. V neposlední řadě se soustřeďte na vodu a bazén. O bazénu vám toho moc nemusíme povídat. Ten je nutné buď to úplně vypustit a sklidit nebo v něm nechat přinejmenším deset centimetrů vody a poté ho přikrýt plachtou. Tím, že se v něm nachází voda se nepoškodí. Hladina by neměla klesnout pod zmíněných deset centimetrů. Poslední činností je přípojka vody, kterou byste měli vypnout, aby nezmrzla voda v kohoutku a hadici.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..