Zahradní bazén – jaké existují možnosti?

Plánujete si na vaši zahradu umístit bazén, který by sloužil k vašim letním radovánkám? V tomto ohledu máte několik možností, které současný trh nabízí. To hlavní, podle čeho se rozhodovat, je samozřejmě volba, zda plánujete bazén nadzemní, nebo bazén zapuštěný. Od toho se již odvíjí jak variabilita samotných tvarů, tak i cenové hledisko.Nadzemní bazény jsou ve všech případech levnější

Pokud tedy plánujete jít přímo po ceně, je tou správnou volbou bazén nadzemní, jelikož ten lze pořídit už za několik tisíc. V tomto ohledu šel vývoj poměrně výrazně kupředu, a to s ohledem na celkově jednoduché použití. Existují totiž nafukovací typy, kdy se po nafouknutí obvodu bazénu jeho zbytek napustí vodou, a ten tak drží požadovaný tvar. Samozřejmě stejně tak lze ale vybírat i ze starších konstrukcí, které kombinovaly plech a vnitřní plachtu.

skok

V obou případech je třeba zmínit, že budete mít k dispozici pouze bazén buď kulatého, nebo oválného tvaru. Stejně tak nelze počítat s možností různých doplňků, a to ať už v podobě protiproudu, osvětlení, nebo dalších prvků. A posledním negativním hlediskem je určitě to estetické, jelikož tato volba je na zahradě ne vždy dobrým prvkem.

Zapuštěný bazén pro náročnější uživatele

Pokud však hledáte mnohem elegantnější a kvalitnější řešení, je zapuštěný bazén správnou cestou. Na výběr je jak plast, tak i laminát, a to v mnoha velikostech a tvarech, kdy často není problémem ani nechat si samotné řešení vyhotovit na míru. Další výhodou takového řešení je mnohem větší odolnost a samozřejmě také životnost.

Nezapomenout ani na kvalitní filtraci

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ, je nutné také vybrat správný typ filtrace. Některé bazény mají filtrační čerpadlo v ceně, jiné nikoliv. Důležitý je tak jeho výkon, který by měl být schopen přečerpat za pár hodin veškerou vodu v bazénu, a to přes svůj filtr. Ten může být také různý, a to jak kartušový, tak pískový.

Stejně jako u bazénů, i možnosti filtrace se liší, a tak první jmenovaná možnost je levnější, ale méně kvalitnější, ale na celkovou údržbu mnohem jednodušší. Písková filtrace zase bez problémů zachytí i ty nejmenší nečistoty, ale vyžaduje náročnější údržbu, a to ve formě proplachování. Obecně je však doporučována právě tato možnost, jelikož kvalitní voda v bazénu je velmi důležitá. A její zašpinění můžete dále eliminovat třeba i tím, že použijete vhodné krycí plachty.

v bazenu

Jaké existuje příslušenství?

Ne každý však zůstane pouze u bazénu samotného. Z hlediska celkového komfortu je možné využít třeba solární ohřev. Ten je jednoduše zapojitelný na filtrační čerpadlo, a tak využíváte pouze minimum elektřiny, a vodu ohříváte zcela zdarma, pomocí energie ze slunce. O něco náročnější však může být také protiproud. Na jeho realizaci je však třeba myslet už při objednávce bazénu, protože vyžaduje určité stavební úpravy. Následná realizace již často není možná. Stejně tak je vhodné myslet předem i na případné osvětlení, nebo i vsazení vzduchových trysek pro vytvoření masážní části. To vše je v dnešní době u běžného zahradního bazénu realizovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..