Zahradní architekt aneb dopřejte si krásnou zahradu

Pořídili jste si nově rodinný dům včetně zahrady a plánujete návštěvu zahradního architekta, aby vám pomohl s vybudováním hezké zahrady? Jestliže tomu tak je, měli byste si to rozmyslet, a to hned z několika důvodů. Zahradní architekt vám nejspíš bude klást spoustu otázek, na které byste měli znát odpověď. Pokud to jen trochu půjde, je dobré odpovědět na jeho otázky okamžitě, což uděláte tím, že si je předem připravíte. Přinášíme vám seznam otázek, které vám architekt s největší pravděpodobností podá.


Zahradní architekt se vás bude vyptávat

V první řadě je potřeba vědět, jak vlastně zahradního architekta vybrat. Snažte se hledat podle referencí a recenzí. Rozhodně se nedívejte v žádném případě na cenu. Pokud jste se už pro zahradního architekta rozhodli, neměli byste na něm šetřit. Profesionální zahradní architekt bude zahradu tvořit společně s vámi, nikoli bez vás. Právě z tohoto důvodu je nutné si připravit alespoň většinu odpovědí na jeho otázky. Nekvalifikovaný zahradní architekt by vám účtoval sice nižší částku, ale následně by zahradu vytvořil podle sebe.

Jinými slovy předneste zahradnímu architektovi vaše vize, sny a přání. Podle nich by se měl poté odrazit. Jestliže je bude ignorovat, nejedná se o profesionálního architekta. Profesionální architekt se od vašich snů a vizí odrazí, a jestliže ne, pak vám alespoň vysvětlí, proč vaše sny a vize nejsou vhodné pro zahradnické účely. Bude vám důkladně a pozorně vysvětlovat důvody, proč byste od svých plánů měli odejít. Jedině v tomhle případě si zahradního architekta nechte. Pokud vám ovšem nic nevysvětlí a bude si dělat své, propusťte ho.

Otázky a odpovědi?

Odpověď je potřeba si připravit na otázku, jak byste si svou zahradu představovali. To jsme vám konec konců psali i v předchozím odstavci. Zahradní architekt by se měl na tento dotaz zeptat v první řadě. Jedině tak prokáže svou profesionalitu. Záležet bude na velikosti zahrady, protože pokud jsou vaše sny příliš velké, a patří mezi ně dokonce i vlastní jezírko, nemuselo by se to na vámi zakoupený pozemek vejít. Jestliže by jezírko a spousta dalších věcí na zahradu šlo umístit, ale problém by byl v jiných věcech, zahradní architekt by vám to měl dokázat vysvětlit.

Další otázkou budou samotné rostliny. Ty na zahradu bezesporu patří. Krásná zahrada může být barevná po celý rok, stačí jen umístit na zahradu jak letní, tak zimní květiny, kterým nevadí zima. Zkuste tedy nad touto otázkou popřemýšlet, popřípadě se zeptat svého zahradního architekta. Ten by měl být opět ochotný vám pomoct. V opačném případě se zaměřte na jiného zahradního architekta. Zahradní architekt by měl umět nejenom správně rozmístit zahradu, ale také se vyznat i v rostlinách. Čím více informací umí, tím lépe.

Na závěr dekorace a pár tipů

Závěrem budete muset odpověď ještě na otázku týkající se dekorací. Právě dekorace dodají v poslední fázi zahradě ty správné barvy a vlastní styl. Dekorace na zahradu se neustále vyvíjejí a dnes jsou na stejné úrovni, jako dekorace do bytu nebo rodinných domů. I tady však platí pravidlo, že byste to s nimi neměli příliš přehánět. Hlavními prvky zahrady jsou totiž rostliny.

Na závěr popřemýšlejte nad tím, jestli chcete mít na zahradě altánek, gril a další věci, které zabírají relativně hodně místa. Vše byste měli umět prokonzultovat se zahradním architektem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..