S pejskem na procházku

Pes se stává čím dál častěji členem domácnosti a to nejen pokud bydlíte ve městě. I v rodinném domě najdeme psa spíše ve svém pelíšku v některé z místností, než v boudě na dvoře. A s tím samozřejmě souvisí i nutnost psa pravidelné venčit. Protože ale na ulici, kde se psem procházíme, či v částech zeleně, vyhrazené pro venčení psů, nikdy nejsme sami, je dobré, pokud máme svého pejska na vodítku. Je to bezpečné pro něj i pro ostatní v okolí.

I pro ostatní lidi v našem okolí jsou vodítka pro psy symbolem, že máme svého psa pod kontrolou, že pro ně nepředstavuje nebezpečí a že nás poslouchá. Pro pejskaře je to možná samozřejmost, pro lidi, kteří se psi nemají zkušenosti nebo naopak mají, ale špatnou, jasný signál, že je vše v pořádku. Současně psí vodítka nám dávají možnost „zapovídat se“ na procházce bez toho, že bychom vystavili našeho malého společníka nebezpečí například od aut.

vycvik_psa

Náš pes je pro nás nejen společníkem na dlouhé chvíle, ale i vydatným pomocníkem. Na to potřebuje pes i jeho pán výcvik a při něm se uplatní stopovací vodítko, které je podstatně delší, než běžné psí vodítka a dovolují psovi více pohybu. Stopovací vodítka nám zajistí, že se pejsek v zápalu hledání nezatoulá moc daleko od nás a že si nezkušený pejsek při této hře neublíží. Přitom mu poskytují dostatek volnosti a nám udržují schopnost svého psa ovládat.

I když jsou psí vodítka ryze účelovou věcí, neznamená to, že musí být nudná a fádní. Tak jako je každý pes jiný nejen svým vzrůstem nebo povahou, tak můžeme i my mít své odlišné vodítko pro našeho pejska. Když si koupíme vodítka nylonová místo obyčejných, získáme široké možnosti výběru barevných kombinací včetně potisků různých motivů. I když britská vlajka nebo pořádná kost na vodítku spíše charakterizuje pána, než jeho psa, je to jasný rozlišovací signál a známka osobitosti. Tak proč nedat najevo svoji náturu? Nebo našeho psa?


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..