Sekačka Zipper – to je furt něco

Když chci sekat souvislé plochy trávy, vybírám si z našich sekaček Zipper. Sekání je rychlé a efektivní a hlavně pohodlné. Ale pouze za jedné podmínky. Že Zipper funguje a zas se během sečení na něm něco nepokazí. Jako minule. Zatímco starý vyžínač jsme dali do opravy po deseti letech a jeho nástupce, již v této zahradě po sedmi letech aktivního využívání, se Zipperem jsem v servisu každou chvíli. Alespoň takový mám z toho dojem.


Zlomený rám podvozku jsem zmiňoval loni. Nedávno se vytrhl závit v hliníkovém odlitku a uprostřed léta se rozpadlo ložisko kola. Kromě toho svařování rámu jsem si se všemi opravami poradil sám, vždyť nejsem levý, a také to svařování a výztuhu jsem si navrhl sám, jen nemám svářečku. Když jsem minulý měsíc namontoval opravené kolo spolu i s novou krytkou, chtěl jsem pokračovat v druhé seči horní louky.

zlomený rám sekačky

Nejprve jsem posekal trávu v dolní části zahrady a v ovocném sadě. Když jsem se dostal po přestávce za bránu, nastartoval jsem sekačku a chystal se pustit do trávy, když mi sekačka chcípla. Pokoušel jsem se ji nastartovat, mačkal jsem pumpu na benzín na karburátoru, nic. Tak jsem sekačku dotáhl zpátky do domu. Tam mě napadlo (zkušenosti z leteckých modelů) obrátit sekačku vzhůru nohama na stolku a opět mačkat pumpu na benzín. Opět kladla odpor, pár krát jsem „natáhl“ benzín a pak sekačku položil na kola a pár krát potáhl šňůru startéru. Motor naskočil a po chvíli chcípnul.

Ještě jsem za pomoci lucerny zkontroloval nádrž a našel jsem tmavou hadičku z nádrže do karburátoru ležet na dně nádrže. Sekačka putovala do kufru auta.

Druhý den mi známý hadičku vyměnil za novou a když jsem zjišťoval důvod jejího odlomení, tak odvětil, že se rozpadla, jako na všech levných čínských sekačkách a nyní mi dal kvalitní, co vydrží.

Sekat se Zipper Zi-MOS125 není jednoduché, furt jí je něco. Ale pomalu odstraním všechny její mouchy a nový motor stojí prý jen patnáctset korun. Možná si navrhnu i nový rám, trochu větší kola by se mi na nerovném terénu i hodily.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..