Tipy na netradiční nástěnné dekorace

Tapety, nálepky, obrázky… Všechno to zní tak nějak tradičně a tuctově, že? Nikde ale není psáno, že to nejde i jinak. Ačkoli to tak mnohdy vypadá, tak Ikea není jediným obchodem, kde můžete koupit pěkné kousky do interiéru. Navíc nejspíš nechcete mít doma stejný obraz, jako většina vašich sousedů a známých. Možností, jak si doma netradičně vyzdobit stěny, je nespočet a bez většího úsilí či tlučení hřebíků si můžete domov zkrášlit i Vy.


V následujícím článku naleznete několik tipů, jak vdechnout vašemu domovu trochu netradiční, avšak originální a moderní vzhled.

 

Tip č. 1: Pro cestovatele

Milujete cestování a chcete si uchovat vzpomínky na všechna místa, která jste kdy navštívili, zároveň ale nejste velkým fanouškem klasických rámečků?

Efektivní a designové řešení nabízí například dřevěné mapy od značky MIMI INOVATIONS, které lze s trochou úsilí objednat přes internet v několika variantách, velikostech i barvách. Mapy jsou vyrobené z pevného dřeva a na zeď se lepí pomocí speciálního lepidla, které je součástí balení. Nemusíte mít strach, že budete muset na Google Maps hledat, kam patří každý z ostrůvků. V tomto směru nabízí značka velice rafinovaný způsob lepení formou vylupování dílků ze šablony, a to až přímo při aplikaci na zeď. Po nalepení pak můžete na mapu přidělat fotografie malého formátu pomocí dřevěných bodů, které jsou taktéž součástí balení. Výsledný efekt vás jistě příjemně překvapí a budete mít doma to, o čem pravděpodobně většina vašich známých ani neslyšela.

Pokud fandíte spíše industriálnímu stylu, lze od jiných výrobců sehnat i mapy kovové, popřípadě korkové. Ty však na lepení fotografií uzpůsobené nejspíš nebudou.

 

Tip č. 2: Trocha exotiky

Pokud byste snad chtěli vašemu domu dát trochu exotičtější nádech, na trhu naleznete několik druhů tapiserií k zavěšení na stěnu. K výběru jsou jak tapiserie bavlněné s nejrůznějšími exotickými až jógínskými vzory, tak tapiserie háčkované na dřevěné větývce. Nejenže budete mít doma velice netradiční dekoraci, ale při každém pohledu na zeď na vás dýchne uvolněná dovolenková atmosféra. A kdo by se se nechtěl cítit tak, jako by právě dorazil na Bali?

 

Tip č. 3: Pro zvětšení prostoru

I zrcadlo může mít své kouzlo. Nevěříte? Nejenže zvětší prostor, ale může plnit i funkci dekorační. Nemusí jít však o klasické hranaté zrcadlo. V dnešní době lze koupit i zrcadla ve velice zajímavých rámech. Ať už v klasických dřevěných, či kovových, tak i v proutěném tvarovaném rámu. Na zdi se pak můžete pyšnit například kulatým zrcadlem s rámem ve tvaru slunce, či květiny a řekněme si pravdu, to doma taky nemá jen tak někdo.


 

Tip č. 4: Bylinková zahrádka na stěně

Každá kuchyň někdy potřebuje nový kabát a pokud jste jen trochu zruční, tuhle dekoraci zvládnete jistě vyrobit i sami. Stačí sbouchat dohromady pár plochých desek ve vámi zvoleném tvaru a barvě, na ně umístit pár háčků, na které následně zavěsíte květináčky s bylinkami. Výsledný produkt pak stačí pověsit na zeď v kuchyni a své nejoblíbenější bylinky budete mít při každém vaření vždy pěkně po ruce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..