Zahrada na niti

Máte rádi neobvyklé dekorace, které zpříjemní a zútulní vaše bydlení? Chtěli byste mít doma trochu zeleně, ale patříte k těm, kteří jsou neustále zaměstnáni a na péči o zeleň v květináči jim už nezbývá čas nebo mnohdy zapomenou květiny zalít?


Tak právě pro vás jsou určená aerária. Zní vám to exoticky a připomíná spíše dravé ještěrky? Tak si hned vysvětlíme, co to vlastně je.

Co je aerárium

Aerária jsou skleněné baňky různého tvaru a velikosti osázené květinami. Představují vkusný dekorativní prvek do bytu. Krásně se v nich vyjímají například volně vložené tilandsie , kterým postačí k životu pouze vzdušná vlhkost. Do aerárií se ale hodí i řada dalších rostlin, podmínkou je jejich menší vzrůst. Může to být například miniorchidej, některé druhy masožravek nebo sukulentů.

aquarium-248144_960_720

Péče o rostliny v teráriích není nijak složitá, stačí jednou za čas lehce orosit vnitřek nádobky pomocí rozprašovače, přičemž platí, že méně je někdy více. Voda se z aerárií totiž vypařuje pomaleji než z otevřených květináčů.

Pokud jsme trochu zruční, můžeme si jej vyrobit i sami. Bude nám zdobit okno obývacího pokoje nebo třeba stůl v práci.

Výroba

Navštívíme květinářství nebo zahradnictví, kde si vybereme květiny a k nim vhodný substrát. Jestliže si nebudeme jistí, paní prodavačka zajisté pomůže. Pokud se chystáte s dětmi do botanické zahrady, můžete zakoupit květiny i zde a přímo odborníci Vám poradí, jaký substrát je nejvhodnější a jakou péči květinky potřebují.

Tvarů a velikostí nádobek je na trhu nepřeberné množství. Určitě zakoupíte v zahradnictví nebo v bytových doplňcích. Záleží jen na Vás, jakému tvaru dáte přednost.

hyacinth-747157_960_720

Pokud chcete recyklovat nepoužívané nádoby z domácnosti, netradiční může být například stará skleněná čajová konvice nebo skleněný džbánek na mléko. Rychle zapřemýšlejte, co by bylo vhodné.

Na dozdobení můžete použít kamennou drť nebo drobné dekorativní kamínky, které nasypete kolem květin na substrát. Pokud máte doma mušličky nebo ohlazené valounky, které jste si přivezli ze svých cest, můžete jimi aerárium také dozdobit. Fantazii se meze nekladou.

A teď už jen vymyslet, kam aerárium umístit. Mělo by to být určitě místo, kde je dostatek světla. Bez něj se sukulentům moc nedaří.

Ať se Vám výroba tohoto méně tradičního doplňku podaří a Vaše malá zahrádka na niti Vám dělá jen samou radost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..