Zahradní jezírka

Mít dům se zahradou a bydlet mimo center rušných měst je snem stále většího počtu lidí. Po náročné práci si potřebujeme odpočinout a výborný relax nabízí právě pobyt v zahradě. K příjemné atmosféře pomáhá nejen pohled na zeleň, ale i přítomnost vodního elementu. Zahradní jezírka se stále častěji stávají součástí oddychových zahrad.


Nemusíte být zrovna milovník každodenního plavání, abyste si jezírko oblíbili. Pohled na vodní hladinu, zčeřenou vánkem, ve vodě se mihotající ryby a barevné vodní rostliny vytvoří tu správnou atmosféru. Správně postavené zahradní jezírko zapadne do vaší zahrady, jako kdyby tam bylo odjakživa. Stačí vhodně vybrat i další rostliny a stromy a rozmístit je tak, aby se přirozeně doplňovaly. Kombinací s ovocnými stromy tak docílíte nejen okrasný efekt, ale i užitkový ráz své zahrady.

zahradní jezírko

Při chovu ryb v zahradním jezírku musíme myslet i na to, že je třeba vodu filtrovat a čistit. Zčásti nám s tím pomohou i vodní rostliny. No vyplatí se zcela určitě instalovat malý kompresor na občasné provzdušnění vody, zejména v létě. Naopak v zimním období nesmíme zapomínat na ohřev vody pro zahradní jezírka, aby koikapři nebo jiné ryby měli pohodlí a v jezírku nezmrzli. Správná velikost a hloubka jezírka pomáhá předcházet zamrzání, ale mohou přijít na pár dní extrémně silné mrazy a tehdy se ohřev vody bude hodit.

Zahradní jezírko si můžete nechat navrhnout a postavit specializovanou firmou doslova na klíč. Nebo se můžete do jeho návrhu a výstavby pustit sami. Pokud máte za sebou realizaci nějaké stavby, určitě to zvládnete, když vám to vaše časové možnosti vedle práci dovolí. Vše potřebné pro vybudování a provoz svého zahradního jezírka nabízí různé eshopy nebo specializované prodejny. Na vás zůstane dodat invenci a energii, přiložit ruku k dílu a už zanedlouho se můžete dívat na klidnou vodní hladinu jezírka ve vaší zahradě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..