Zahradní krb svépomocí

Zahradní krb se staví především za účelem posezení s rodinou či s přáteli a přípravy grilovaného masa či jiných pokrmů. Jeho stavba není tak náročná, abyste ji nezvládli i sami. Pokud se do stavby budete chtít opravdu pustit, je dobré se poradit s krbařem a před stavbou se podívat na některé příklady staveb uvedené na internetu, či se poučit z příslušné literatury.


Vyvarujete se tak chyb, které byste těžko napravovali. Každopádně je stavba zahradního krbu jednodušší, než jeho stavba v místnosti. Prvním důležitým krokem je vybrat vhodné místo. Nemělo by být pod stromy a kouř by neměl obtěžovat sousedy, nebo směřovat pod pergolu, do domu nebo garáže. Ideální místo je vedle pergoly, ovšem taky je třeba dbát na přílišný vítr, který by vás mohl časem odrazovat od používání krbu.

Nejprve si sepište všechen potřebný materiál a nářadí, aby vás v průběhu stavby nic nezaskočilo. Rovněž je dobré promyslet si, jak bude krb vypadat a udělat si jeho nákres. Pak se můžete pustit do stavby základů. Srovnejte terén a vykopejte základovou jámu do hloubky 80 cm, kterou vylejete betonem, případně do ní umístíte ještě kameny. Beton musí řádně vyzrát nejlépe až dva týdny. Pak můžete bez obav stavět.

Nejčastějším materiálem jsou klasické cihly, šamotové cihly, kameny nebo tepelně izolační tvárnice či desky. Dobré je vybudovat si bednění ze dřeva, které bude udávat budoucí tvar stavby. Pro ohniště jsou ideální šamotové cihly, které vydrží vysoké teploty. Zdi krbu se vyplatí vyztužit ocelovými dráty. Samotné ohniště by mělo být vysoké zhruba 70 cm a hluboké asi 45 cm. Zbytek krbu nad ohništěm může být již z klasických cihel. Místo běžné malty však používejte maltu šamotovou.

8661184208_27727a923d_b

Důležitou součástí krbu je komín, na kterém bude záležet kvalitu krbu, tah a správné hoření. Mezi komín a topeniště se umisťuje sopouch ze silného ocelového plechu. Komín by měl být vysoký 2-3 m a na konci osazen stříškou, aby do krbu nepršelo.

Zdroj obrázků: wikipedia.org, flickr.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Jeden komentář k Zahradní krb svépomocí

  • Martin  napsal:

    Tak musím říct, že takové fešáky, jaké máte na fotkách aby člověk pohledal. Tohle jsou opravdu vykonstruované svépomocí? Nechcete uveřejnit nějaký návod, jak na ně?

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..