Pořádný krb

Bydlení v paneláku dnes považuje mnoho lidí za dočasné řešení. Je výhodné bydlet v paneláku, když je člověk ještě mladý, bez závazků, dokud hledá tu „nej“ práci. Ale když pak přijde vážný vztah a rodina, každý chce pro sebe a své děti jen to nejlepší.  Vyhledává pohodu a bezpečnost rodinného domu, zahradu pro zábavu i zdraví. A teplo domova pro mnohé z nás reprezentují krby v obývací místnosti.


Krby již v minulosti sloužily k vytápění domů, proto se umisťovali v jeho centrální části. Nezřídka sloužily i na vaření. Snad nejznámější jsou nám krby v šlechtických sídlech, kde tvořily také součást reprezentativní výzdoby zámků a sídel. Velkou tradici mají krby v anglosaských zemích. Krb byl místem, při kterém se scházela celá rodina, zejména při řešení závažných otázek.

V minulosti se krby budovaly z cihel a jejich stavba byla náročným úkolem. Dnes mohou být krby součástí kteréhokoliv rodinného domu a díky své konstrukci umožňují relativně rychlou výstavbu, pravda, pokud ji svěříte odborné firmě. Krbové vložky zamezují znečištění prostoru před krbem a současně dovolují efektivně využít teplo uvolňované hořením dřeva a pomocí výměníků vytopit mnohem větší plochu, než je jen jedna místnost. Ať už jde o rozvod teplého vzduchu nebo vody od krbu, není problém zásobit teplem celý dům o rozloze 120 až 160 m2, v závislosti na typu krbu a jeho výkonu.

krb

Takže když při plánování nového domu pro vaši rodinu vaše paní řekne, že se jí líbí krby, nemusíte se obávat, že budete mrznout. Ani o to, že budete muset překreslit svou představu o útulném obýváku s velkou televizí. Moderní krby umožňují jejich zástavbu do různých prostorů v různých tvarech. Nemusí být jen ve středu mohutné stěny, k dispozici jsou i rohová provedení. Kromě klasického vzhledu si můžete vybrat i různé alternativy moderního designu. Vždy tak, aby krb dobře zapadl do vašeho rodinného hnízda a kromě estetické úkoly plnil dobře i úlohy produkce tepla pro celý dům.

Krby jsou dnes efektivním i efektním způsobem vytápění rodinných domů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Jeden komentář k Pořádný krb

  • Dada  napsal:

    Topit v domě krbem je opravdu příjemné. Miluji odpolední posezení s šálkem čaje u krbu.

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..