Zase nový foťák

Zahrada a domácí dílna představuje náročné prostředí pro každý fotoaparát. Nebyl bych to věděl, kdybych se nebyl přesvědčil na vlastní kůži, či spíše na vlastní peněžence. Když jsme malou zahrádku vyměnili za velkou, bylo v ní hodně práce a tím i mnoho inspirace pro tento magazín. A abych dokumentoval v článcích všechno, co jsme v nové zahradě udělali, fotografoval jsem. To jsem ještě netušil, jakou spotřebu foťáku budu mít. Proč?


Běžně na výlety jsem nosíval kompaktní fotoaparát v pouzdře. No v zahradě jsem ho nosil v kapse kalhot nebo bundy. Po čase jsem zjistil, že kapsa je plná prachu a pilin ze dřeva. Očistil jsem nejen foťák, ale i bundu a kalhoty. A při práci v zahradě, sekání trávy, vození sena, řezání nebo broušení dřeva na různé konstrukce v domě i v zahradě se nečistotám neubráníte. Až jednoho dne jsem svůj nový kompaktní fotoaparát, ještě v záruce, musel vyřadit z používání pro prach přímo na snímači uvnitř obalu. Zanechával drobné stopy na každé fotce.

Pak jsem koupil výhodně v zastavárně za pět stovek další kompakt, ale ten se u mě dlouho neohřál. Vrátil jsem se ke staršímu ultrazoomu, odloženému doma, ale ten je pro nošení v kapse těžký a nemotorný. Na jaře jsem si chtěl do zahrady pořídit něco praktičtější. Obešel jsem místní zastavárny, ale buď neměli nic nebo nabízeli předražené kousky. Už jsem věděl, že v zahradě bude mít další fotoaparát životnost nanejvýš tak rok a to je i tisícovka hodně.

Nakonec jsem si prohlédl internetový bazar a vybral si starší ale zachovalý kompakt, nabízen i s obalem a příslušenstvím. Za tři stovky s poštovným jsem se stal majitelem desetimegapixelového kompaktu s trojnásobným zoomem na tužkové baterky. Těch mám nepočítaně, protože jich používám v mnoha zařízeních a mám i skvělou nabíječku.

kompakt Samsung

A tak mohu dále fotografovat vše, co se v naší zahradě děje a při té ceně, co jsem za něj dal, mi nebude líto, když se zase dostane prach dovnitř a budu muset hledat nový přístroj. Navíc se dají fotografie z foťáku do počítače přesouvat nejen pomocí čtečky SD karty, ale i přímo USB kabelem, tento Samsung nepotřebuje žádný speciální soft, který by se mi snažil organizovat fotky a vnucoval mi nějaké své funkce. Dělá přesně to, co od něj očekávám. Fotí a filmuje, vejde se do kapsy, snadno se obsluhuje a fotky z něj vypadají k světu. Vždyť to můžete posoudit sami na těchto stránkách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..