Bydlení domácích mazlíčků

Láska ke zvířatům je mnoha lidem vrozená, a proto si pořízují domácí mazlíčky. Převážně se jedná o psy a kočky, ovšem výjimkou nejsou ani další zvířata, jako jsou hlavně u dětí oblíbená morčata, fretky, myši a další zástupce zvířecí říše.


Tradiční je také ptactvo, převážně cizokrajní papoušci, andulky, ale i tuzemští kanárci apd. Pro některé jedince jsou domácím mazlíčkem i plazi, ještěři či pavouci. Každé zvíře potřebuje svůj specifický příbytek, kde se bude cítit bezpečně. Na trhu je dnes celá řada nejrůznějších domečků a pelíšků, ze kterých lze vybrat ten nejvhodnější.

Psí boudy

Nejoblíbenějšími mazlíčky jsou psi. Samozřejmě je lepší, když bydlíte v domě se zahradou, aby měl pes dostatečný prostor pro pohyb. Na zahradu se pak může umístit i bouda, jejíž velikost musí odpovídat psímu plemeni. Zejména psi chovaní venku musí mít vhodnou boudu zcela určitě. Můžete si ji postavit sami podle příslušných návodů a doporučení třeba na internetu, nebo ji zakoupit. Při výběru je třeba dbát na dobrou izolaci, aby v ní pes mohl přebývat i v zimě.

11425236004_e8a60de0d5_z

Domácí příbytky pro psy a kočky

Uvnitř domu či bytu pochopitelně není potřeba budovat rozměrnou boudu. Ovšem je třeba dbát některých zásad, aby se váš domácí mazlíček cítil dobře a spokojeně. Pro psa je důležité, aby měl své stálé místo, které by mělo být nejlépe v rohu místnosti. Důvodem je, aby se pes cítil bezpečně a měl přehled o celém prostoru a nebyl rušen. Na vybrané místo pak stačí psovi položit starou deku nebo mu zakoupit některý pelíšek, kterých je v obchodech se zvířecími potřebami dostatečná nabídka. Vyrábějí se pelíšky látkové, proutěné i plastové. Je známo, že pes prospí až 17 hodin denně. Proto je potřeba mu vytvořit k tomu vhodné podmínky. Podobné je to i u kočky. Pro kočky a malé psíky jsou určeny například pohodlné kukaně s plyšovým potahem. Kočky milují teplo, a proto své kočce můžete pořídit například závěsné ležení nad tělesem ústředního topení. Spokojí se i s pelíškem z textilu, nebo i z pevnějšího materiálu, který je polstrovaný.

8536808466_cb42fc7af4_k(1)
Terária a akvária

Terária slouží například hlodavcům, želvám a podobným drobným domácím mazlíčkům. Převážně jsou vyráběna terária skleněná nebo laminátová, aby bylo na domácí mazlíčky dobře vidět a měly i dostatek světla přes den.

7096659801_b3d1ec6eef_k

Důležité je myslet hlavně na umístění, aby terárium nebylo na místě, které je příliš frekventované a mohlo by dojít k rozbití skla. To samé by mělo platit pro akvária, ideální je vytvořit zátiší, na které půjde dost světla a kde bude všem na očích.

Zdroj obrázků: flickr.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..