Bydlení v kontejneru? Design, pohodlí i úspora! Půjdete do toho?

Fenomén kontejnerové architektury se zatím v České republice moc neuchytil. Představa bydlení ve vyřazeném nebo i novém ocelovém kontejneru je natolik nová a netradiční, že běžné české rodiny příliš neláká. V zahraničí jsou ale kontejnerové domy velkým hitem a využívají se pro rodinné domy, kanceláře nebo školy. Takový dům z kontejneru má totiž hned několik výhod.


Co tedy zahraniční architekty i „normální lidi“ na kontejnerové architektuře tolik láká?

  • Cena. Vyřazený skladový kontejner seženete od 30 000 korun.
  • Dostupnost. Kontejnerů na prodej jsou plné přístavy, protože se přepravním společnostem často nevyplatí odvážet prázdný kontejner zpátky.
  • Variabilita. Kontejnerové domy nejsou jen holé plechové krabice. Z kontejnerů je možné vyskládat dům o tvaru a velikosti podle vašeho gusta.
  • Ekologičnost. Při stavbě domu využijete kontejner, který už nikdo nepotřebuje a bez vás by zchátral. Není to skvělé?

skladové kontejnery

S kontejnery laškují světoví architekti a jejich výtvory jsou vážně úchvatné designové domy, které jsou ekologické a prostorné tak, jak si jejich obyvatelé přejí. Plánujete být českým kontejnerovým průkopníkem a postavit si dům ve stylu zahraniční kontejnerové architektury? Tady máte 5 tipů, na co rozhodně nezapomenout!

Myslete na prostor

Přepravní kontejnery mívají stejnou šířku i výšku (co se týče výšky, existují i zvýšené kontejnery), liší se délka. Můžete si vybrat mezi délkami šest a dvanáct metrů. Nepodceňte své nároky na prostor a nebojte se ani kombinace více kontejnerů. Uvědomte si, že prostor kontejneru nijak nezvětšíte, naopak ho zmenší izolace a další prvky.

Optické zvětšení vnitřního prostoru je možné zajistit například prosklenými plochami, díky kterým se nebudete cítit ve vlastním domě jako klaustrofobik.

Náš tip: Ke stavbě domu z kontejnerů můžete využít i skladový kontejner vyrobený na míru.

Kontejner vybírejte osobně

Kontejner nemusíte kupovat naslepo, máte možnost si ho osobně prohlédnout. Využijte toho! Použité kontejnery totiž mohou mít různé vady nebo páchnout po materiálech, které se v nich převážely nebo skladovaly.

Izolujte!

Uvědomte si, že jsou zdi kontejneru jen z plechu, takže od nich nemůžete očekávat žádné izolační vlastnosti. Izolace je proto u domů z kontejnerů zásadní věc, kterou nesmíte podcenit.

Dejte si pozor na normy

Pozorně si pročtěte normy, které musí prostor k bydlení splňovat. Možná budou nutné úpravy, aby vaše obydlí mohlo být zkolaudováno, což by bylo nepříjemné zjistit až při stavbě nebo ještě později.

Nešetřete příliš

Domy z kontejneru sice mají být úsporným řešením, šetřit na samotném kontejneru se ale příliš nevyplatí. Mohlo by se totiž stát, že koupíte kontejner, který bude mít nepříjemné vady.Označení:  ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..