Kuchyně a jídelna stylově

Kuchyně spolu s jídelnou jsou středem každého domu. Rodina se zde potkává u jídla, tráví zde společný čas a užívají si atmosféru v rodinném kruhu. Aby se všichni ve společné místnosti cítili skvěle, je třeba ideální vybavení a moderně zařízený interiér doplněný vhodnými doplňky. Navíc nabídneme i pohled na stolování venku na zahradě.

Každý si jídlo nejlépe vychutná tam, kde je mu nejlépe. Někdo jí ve stoje u kuchyňské linky, jiní zase spořádaně u jídelního stolu. Jídelní stůl je takovým středobodem každé rodinné sešlost, ať už je v malém bytě, ve velké jídelně uprostřed domu jako hrad, nebo například venku na zahradě. Jídelnou může být všechno – klidně i terasa když na to přijde.

V dnešní době najít moderní a kvalitní nábytek do jídelny z Möbelix.cz může být pěkný oříšek. Ve světě, kde existuje tolik možností, materiálů a variant je velmi těžké si vybrat. My si v naší redakci proto připravili modely tří typů jídelen, které pro vás rozebereme.

Jídelna úsporně

Pokud žijete v malém útulném bytě panelákového nebo bytového domu, pak jistě znáte pocit, že občas není místo na nic. Svým způsobem jde pouze jen o správné uspořádání věcí. Dnes navíc existuje mnoho chytrých vychytávek ze stran výrobců nábytku, kterými lze ušetřit spoustu místa a udělat z vašeho malého bytu variabilní dům.

Některé byty mají oddělené kuchyně jako samostatnou místnost, kde se dá poměrně dobře manipulovat s prostorem a vytvořit si pomyslný předěl mezi kuchyní a jídelnou například barovým pultem nebo středovým přípravným pultem. Modernější byty už dnes mají spíš verzi kuchyňského koutu s obývacím pokojem. Tady už je hra s prostorem poněkud náročnější, ale určitě ne nemožná.

V zásadě jde jen o priority. Pokud je pro vás zásadní jídelna, kde trávíte jako rodina více času, pak doporučuji sáhnout po větším a masivním jídelním stole, který bude dominantou obývacího pokoje a bude tak propojovat kuchyni s obývákem. Obývák vám bude stačit menší a třeba i odbytý jen s menší pohovkou nebo dvěma křesly.

kuchyně a jídelna

Jestli je ve vašem životě důležitější obývací pokoj, protože nejraději trávíte čas například hrou her u konferenčního stolku, nebo společně sledujete filmy z jednoho gauče, perfektním řešením je jídelní stůl, který lze snadno složit nebo zmenšit. Tyto variabilní stoly jsou velmi oblíbené do malých bytů především pro svou praktičnost. Pro běžný chod kuchyně a domácnosti vám bohatě stačí stoleček pro dva, a pokud se sejde u stolu početnější rodina k nedělnímu obědu, stačí stůl rozložit a přidat zbylé židle.

Dům jako hrad

Opačným extrémem může být dům tak velký, že ani jeho místnosti nespočítáte. Tady si můžete dovolit nejednu jídelnu a kuchyni nevídaných rozměrů. V takovém případě doporučujeme určitě v kuchyni zavést takzvané barové posezení pro rychlé svačiny nebo povídání s kuchařkou. Ideální pro takové posezení je vyvýšený barový pult nebo středový pultík, kde se dá pohodlně sedět i pomáhat s přípravami k vaření. V sekci kuchyňské a jídelní židle naleznete prakticky všude židle i barové, které se k těmto vyvýšeným pultům skvěle hodí a zároveň jsou designové a perfektně doplňují interiér.

Do samotné jídelny doporučujeme vybrat moderní jídelní sestavy, které jsou ideálně kombinované a stylově jednotné. Celou jídelnu si tak můžete vybavit ve stejném duchu. Kromě samotného jídelního stolu a vhodných jídelních židlí, také nábytek jako jsou prosklené vitríny a komody na sváteční nádobí a servírování.

Nezapomínejte při vybavování jídelny na důležité a tematické dekorace. Obrazy a fotografie s rodinou, například z dovolené. Svíčky, které nejsou příliš aromatické, kvůli mísení chutí a vůní jídel. Ani květiny nedoporučuji s květy, ale pouze zelené bez květů. Opojná vůně květů by mohla zkazit chuť k výtečnému jídlu.

Opojná zahrada

Pro letní měsíce se nabízí možnost ze všech nejpříjemnější. Stolování venku. Neznám nikoho, kdo by si nejlépe nevychutnal jídlo a dobré víno na čerstvém vzduchu. Mít k dispozici zahradu je v dnešní uspěchané době opravdovým štěstím. Takový malý kousek ráje.

Stylově a zároveň s ochranou před deštěm můžete stolování nachystat pod pergolu nebo zahradní altánek. Můžete si takto užívat například grilování i při nepřízni počasí. Šikovným pomocníkem při přípravě pokrmů venku nebo i při samotném servírování, je pojízdný vozík, kterým můžete připravené suroviny a hotová jídla dovést z kuchyně rovnou ke stolu na zahradě.

Jídelní soupravy na zahradu jsou uzpůsobené pro venkovní použití a bývají z odolnějších materiálů, takže se nemusíte bát o jejich trvanlivost. Dřevěný nábytek je samozřejmě nezbytné jednou za čas ošetřit, aby déle vydržel a jeho vzhled byl stále jako nový. Dražší variantou, ale v současné době velmi moderní, je ratanový nábytek, který se pro své vlastnosti taktéž hojně používá na zahrady i terasy.

Pro opravdové gurmány doporučujeme pořídit i zahradní set nádobí, které je více méně nerozbitné a nehrozí nebezpečí rozbitých střepů, například při pohybu u bazénu. Vinařům zase bude nejlépe vyhovovat menší bar zabudovaný přímo v altánku s chladničkou na víno a závěsy na pořádné sklenice. Každému, co mu je po chuti nejvíce.

Dobrou chuť

Na závěr snad už stačí popřát dobrou chuť a krásné, spokojené chvíle s vašimi nejbližšími. Chvíle strávené u rodinného stolu jsou ty nejvzácnější, které máme.

Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..