Rohové vany jsou nejlepší

Ženy na koupelnu zvlášť dbají. Nejde ale jen o její úklid, ale i vzhled a její zařízení. Bez ohledu na velikost koupelny a její tvar je dominantním prvkem v koupelně vana. Velikost bychom měli volit s ohledem na výšku postavy lidí, kteří ji budou využívat. Správná vana má vliv i na spotřebu vody v domácnosti a kromě hygieny nám může poskytnout i relax. Jaké jsou současné době možnosti výběru vany do koupelny?


Při stavbě nebo rekonstrukci domu často stojíme před otázkou, čemu dát v koupelně přednost. Vaně nebo sprchovému koutu? Budeme se častěji koupat anebo sprchovat? A výběr se může ukázat časem jako nesprávný, zejména pokud přijdou choroby nebo poúrazové stavy a opět musíme investovat do rekonstrukce koupelny.

ravak-gentiana-140x140

Odpovědí na tyto otázky jsou rohové vany. Umožňují pohodlné koupání, dokonce i dvou 😉 a současně se můžeme sprchovat, zejména když neopomeneme rohovou vanu doplnit sprchovou zástěnou, aby voda necákala při sprchování po celé koupelně. Rohové vany disponují i sedátkem, můžeme se sprchovat jen na části těla a ukáže se jako výhodné například při bolestech zad. Pohyb ve vaně a její opouštění nám usnadní madla, která lze na rohové vany přišroubovat.

Rohové vany se vyrábějí z odolného materiálu zvaného akrylát, díky jemuž lze vytvořit prakticky libovolný tvar i velikost vany. A zabudovat do rohové vany i hydromasážní systémy. Pro snížení hlučnosti hydromasáže jsou takové vany doplněny polyuretanovou tepelnou a zvukovou izolací, nejčastěji v kombinaci dvou vrstev tuhé pěny a jednou vrstvou měkké. Tato úprava taky brání vychladnutí vody, pokud se koupete rádi dlouho. Akrylát dovoluje vyrobit vanu nejen v zářivě bílé barvě, ale i v různých odstínech.

akrylatova-vana

Podle velikosti koupelny a výšky své postavy si můžete vybrat rohové vany od 120 do 150 cm šířky. Jsou k dispozici s objemem od 140 až do obřích 442 litrů vody. Variabilita výšek od 42 do 66 centimetrů v široké škále doslova po pár centimetrech reflektuje nejen vaši postavu ale i vaše nároky. A možnosti. Zejména starší lidé mohou mít problém vstoupit do hluboké vany.Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..