Sukulenty na zahradě

Mnozí začínající zahrádkáři se někdy obávají, zda jim zasazené rostlinky budou prospívat, zda neuhynou, jak je pěstovat a ošetřovat. Kdo se bojí přehnaně, měl by začít se sukulenty, které jsou většinou velice nenáročné. Sukulenty totiž díky své struktuře vydrží často i při nedostatku vláhy i na prudkém slunci.


Jejich kořeny totiž většinou rostou blízko povrchu půdy, takže jsou schopné absorbovat více dešťové vody, případně i ranní rosy. Sukulentní rostliny mají často speciální povrchovou strukturu a některé druhy vypadají, jakoby byly povoskované. Tvar a velikost listů záleží na množství absorbované vody a její přítomností nabobtnají, v období sucha se naopak scvrknou či přímo opadají.

2

Nejznámějšími sukulenty jsou kaktusy, které se ve svém přirozeném prostředí vyskytují většinou v pouštích a na horách. I na zahradě můžete pěstovat některé druhy sukulentů, které jsou odolné, trvanlivé a dobře snášejí i naše přírodní podmínky. Dobrou radou je, nejprve si zjistit původ sukulentů, které chceme pěstovat a za jakých podmínek na svém přirozeném stanovišti rostou.

3

Při pěstování sukulentů je třeba dbát na základní a obecné zásady, které vyžadují všechny sukulentní rostliny bez rozdílu. V první řadě sukulentům svědčí raději hodně jasného světla, než polostín nebo úplný stín. Proto je dobré vybrat pro sukulenty raději jižní část zahrady. Jsou typy sukulentů, které vydrží i vysoké teploty, takže není třeba se obávat prudkého slunečního záření v letním období. Vhodné je i občasné přihnojování, které se však přeruší během zimního období.

4

Velmi častým sukulentem v našich zahradách jsou netřesky. Netřesk je houževnatý, odolný, přizpůsobivý, nenáročný a velmi hezký i na pohled. Nejlépe se mu daří na skalkách, kde se pne po kamenech, zrovna tak může zdobit kamenné okraje chodníků nebo suché zídky. V posledních letech se velmi propagují střešní zahrady, což je rovněž ideální místo pro pěstování netřesků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..