Snídaně ze zahrady

Je to skvělý pocit, když položíte na talíř věci, které jste si vypěstovali svými rukami ve vlastní zahradě. Nejste odkázán na to, zda v obchodech mají čerstvé potraviny nebo ne, zda ve Španělsku byla úroda, cestou se nepokazil kamion nebo lidé před svátky vykoupí obchody. A do jisté míry nejste závislý ani na tom, zda máte práci a pravidelnou mzdu. Dobrý pocit doprovází vynikající chuť ve vlastní zahradě vypěstované zeleniny, kterou může umocnit i doma pečený kváskový chléb. Takovou snídani já teď mívám téměř každý den.


Čéškové papriky jsou velmi šťavnaté a sním naráz i dvě, ale jen když jsou menší. Neboť se nám na našich vyvýšených záhonech urodí i deseticentimetrové kusy a to už je docela dost hmoty. Když k tomu připočte ze šest-sedm na čtvrtky překrojených rajčat, jsou mé snídaně skutečně vydatné i přesto, že na obrázku vidíte pouze malé krajíce chleba.

tohle snídám

Poctivý doma pečený kváskový chléb nebo kupovaný kvalitní chléb i přes své velké hmotnosti je už na pohled menší, než levné chleby z veľkopekáren, plné nestravitelného lepku a vzduchových bublin. Chléb s máslem nebo tvarohovou pomazánkou a kvalitní šunkou je dobrým základem do celého dne.

čaj z vlastních bylinek

Zelenina obsahuje nejen vitamíny, ale také vlákninu a zejména velké množství vody. Sousta jídla tak nejsou suché a dokonce není třeba je ani zapíjet, jak to dělají mnozí lidé. No i tak své snídaně skončím bylinkovým čajem, jak jinak také z vlastní zahrady. Protože trávu nesekáme každý týden na nízký střih, ale nepravidelně a v nepravidelných plochách, téměř vždy nám v zahradě rostou a kvetou různé květiny a mezi nimi i léčivé byliny. Stačí natrhat, pod přístřeškem nasušit a doma jen vložit do šálku.

Zelenina v obchodech není drahá, ale v množstvích které nyní v sezóně zkonzumujeme, to už spolu začíná dávat slušnou sumu peněz. Vůbec nám nevadí, že zahraniční obchodní řetězce připravujeme svými pěstitelskými úspěchy o tržby. Hlavně že podporujeme své zdraví a imunitu a snídaně se zeleninou nám chutnají.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..