Péče o zahradu v jednotlivých ročních obdobích

Každá zahrada vyžaduje určitou péči, a to v jakémkoliv ročním období. Pokud nevíte, jak o svou zahradu pečovat, nemusíte se ničeho obávat. V následujících odstavcích vám popíšeme jednotlivá roční období a potřebnou péči, kterou je potřeba své zahradě dopřát. V opačném případě bude vaše zahrada chátrat, čehož si všimne bezesporu i vaše okolí. Pečujte o svou zahradu tak, aby vám ji záviděl úplně každý. Pojďme se společně podívat na to, jak byste tedy měli pečovat o svou zahradu. Jedině tak docílíte pěkné zahrady, jež vám bude každý závidět.


Péče o zahradu

Na jaře je potřeba dokončit rozdělanou práci, kterou jste nemohli dokončit v zimním období. Tou důležitou činností je dokončení řezů jádrovin a zmlazení keřových skupin. Pokud máte živé ploty, pak je potřeba je seřezat. Dále se snažte zaměřit na rostliny. Ty by se rovněž měli sestřihnout. Jedině tak vám budou správně růst během letního období. Na závěr nezapomeňte zastřihnout také poškozené větvičky na stromech. Nyní přecházíme k letnímu období. V letním období je nutné se zaměřit na pravidelné zalévání rostlin. Dále není od věci alespoň jednou až dvakrát za dva měsíce přihnojovat.

Keře a rostliny opět ostříháme. V letním období už to se střihem příliš nepřeháníme. Je potřeba, aby rostliny nějakým způsobem vypadaly a mohly dále růst. Po skončení tohoto ročního období přichází na scénu podzim. Toto období je určeno převážně pro zahradnické práce. Vaše zahrada se chystá k odpočinku. Neznamená to ovšem, že přes podzimní a zimní období nemůže zářit barvami. I přes tato roční období můžete mít pěknou zahradu. Kromě rostlin bude záviset také na tom, jak o svou zahradu budete pečovat. Jak jsme již sdělili, podzimní období je určeno zejména pro zahradnické práce.

Související:  Nový rok v zahradě

Pokračujeme s péči o zahradu

Snažte se poklidit svou zahradu. Zbavit ji listí a nečistot. Nečistoty a listí totiž na kráse příliš nepřidávají. Dále je tato doba také vhodná pro výsadbu podzimních rostlin. Péči vyžaduje také vaše tráva. Trávník pravidelně sečte a přihnojujte. Pomalu, ale jistě můžete zazimovat určité rostliny, které nezvládají zimní teploty. Ponechejte pouze ty rostliny, jež nemají problém s nižšími teplotami. Poté můžete vyčkat na zimní období, kdy je potřeba dokončit určité práce. Podzimní období je ovšem o pracích, jak jsme již naznačili na začátku tohoto odstavce.

Zimní období je určeno pro různé úpravy a přípravu na další sezónu. Pokud si nevíte rady, pak je dobré oslovit zahradního architekta, který vám se změnami dokáže pomoct. Jestliže naplánování a změny dokážete vyřešit sami, máte vyhráno. Rostliny, jež jsou určeny pro letní období zazimujte, a to například pomocí textilie nebo záclon. Dále je dobré přidat trochu dřevin, aby byly rostliny v dostatečném teple. Keře a stromy očistěte a opět sestříhejte. Co se týče zahrady, tu ukliďte a zbavte ji zbylých listů a nečistot.